Суд призначив підготовче засідання у справі Руслана Коцаби.

 

Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області призначив до підготовчого судового засідання на 24 липня справу блогера Руслана Коцаби, якого знову звинувачують у держзраді і перешкоджанні діяльності Збройних сил. Про це повідомляє Детектор Медіа.

 

Зазначається, що на розгляд до Коломийського суду з Івано-Франківського апеляційного суду надійшов обвинувальний акт у справі блогера. Кримінальне провадження у вказаній справі розглядає колегія суддів.

 

Нагадаємо, справу Руслана Коцаби на повторний розгляд повернув Апеляційний суд Львівської області.

 

У січні 2015 року Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження проти Руслана Коцаби через відеозвернення до Президента України, де він закликав українців відмовитися від чергової хвилі мобілізації, мотивуючи тим, що в Україні не оголошений військовий стан.

 

12 травня Івано-Франківський міський суд визнав Руслана Коцабу винним у перешкоджанні діяльності Збройних сил України і засудив до 3 років і 6 місяців позбавлення волі. Руслан Коцаба заявив, що не визнає своєї провини.

 

Строк відбуття покарання блогеру розрахували з дати затримання – тобто з 7 лютого 2015 року. Суд ухвалив, відповідно до ст. 172 КПК України, зарахувати йому строк попереднього ув’язнення з 7 лютого 2015 року до дня набрання вироком законної сили у строк відбуття покарання з розрахунку один день попереднього ув’язнення – за два дні позбавлення волі.

 

18.04.2019