Алжирці тепер мають тимчасового президента.

Його призначив парламент країни.

 

 

Після того як президент Алжиру Абдельазіз Бутефліка заявив про відставку, не витримавши внутрішньополітичного тиску, парламент північноафриканської країни у вівторок, 9 квітня, призначив тимчасового виконувача обов’язків глави держави. Ним став 77-річний Абделькадер Бенсалех, котрий понад 16 років обіймав посаду голови Ради нації (верхньої палати парламенту). Про це повідомила інформаційна аґенція Reuters.

 

Відповідно до конституції Алжиру, тимчасовий президент повинен протягом 90 днів провести нові вибори глави держави, в яких він сам не може брати участі.

 

Тим часом у низці міст країни пройшли акції протесту проти рішення парламенту. Демонстранти вбачають у тимчасовому президентові представника колишньої політичної еліти. Протестний рух вимагає реформування зашкарублої політичної системи, побудованої навколо ветеранів війни за незалежність 1954-1962 років.

 

Нагадаємо, що в Алжирі вже кілька тижнів тривають найбільші з часів «арабської весни» 2011 року протести. Спочатку їхні учасники виступали проти п'ятої президентської каденції 82-річного Бутефліки.

 

11 березня Бутефліки  заявив, що відмовляється висувати свою кандидатуру на посаду президента, а також оголосив про перенесення на пізніший термін президентських виборів, спочатку запланованих на 18 квітня. Тим не менше, акції протесту тривали й навіть ставали велелюднішими.

 

Другого квітня Бутефліка повідомив Конституційну раду країни, що він негайно складає з себе повноваження президента. Він був президентом Алжиру з 1999 року. Після інсульту в 2013 році Бутефліка прикутий до інвалідного візка, відтоді він рідко з'являється на публіці і не виступає з промовами.

09.04.2019