На Луганщині загинула військовик-доброволець Яна Червона.

 

У вівторок, 2 квітня, у зоні проведення Операції об’єднаних сил загинула військовослужбовець Яна Червона (позивний “Відьма”). Вона служила у 46-му окремому батальйоні спеціального призначення “Донбас-Україна” ЗСУ на посаді кулеметника.

 

 

“Тяжка звістка з фронту. Обстріл 54 ОМБр з мінометів. Пряме влучання міни в бліндаж. Втрати. Яна Червона та Сергій Милютін загинули сьогодні від ворожої міни. Захисники України. Знав Яну як волонтера і людину веселої вдачі. Важко повірити”, – повідомив Президент України Петро Порошенко на своїй сторінці у Facebook.

 

Видання "Новинарня" нагадує, що батальйон “Донбас-Україна” тримає оборону в Попаснянському районі на Луганщині.

 

Раніше у вівторок прес-центр штабу ООС поінформував: унаслідок десяти ворожих обстрілів від початку доби, 2 квітня, станом на 18:00 двоє військовослужбовців Об’єднаних сил загинули та двоє отримали поранення.

 

Яна Червона у 2013–2014 роках брала активну участь у харківському Євромайдані. Коли почалися бойові дії на Донбасі, долучилася до волонтерського руху.

 

Служити до ЗСУ Яна Червона прийшла у 2016 році, після двох років волонтерства. Спочатку була стрільцем у 54-й окремій механізованій бригаді, згодом – у батальйоні “Донбас-Україна”.

 

“Тепер добре те, що кожна жінка може вибирати, ким вона хоче бути у Збройних силах. Раніше такого не було. Тому до червня 2016-го жінок відправляли переважно на кухню або на склад… Тепер ми маємо вибір, і я взяла в руки кулемет“, – казала Яна.

 

Також Яна Червона була активним користувачем соцмереж. За декілька годин до загибелі вона була онлайн, активно коментувала президентські вибори, обурювалася неповажним вибором українців.

 

“Мені інколи видається, що я й сама проти жінок на війні. Забороняти жінкам нічого не можна, адже не жіноча це справа… Та й не чоловіча справа теж. Не людська. Війна – це щось таке брудне. Погане. Просто у нас вибору немає”, – вважала Червона.

 

У загиблої залишився чоловік і двоє малих дітей – син і дочка.

 

02.04.2019