Папа Франціск затвердив новий закон про покарання за педофілію.

У Ватикані, зокрема, збираються ретельніше досліджувати минуле своїх потенційних працівників.

 

 

Папа Римський підписав указ, який запроваджує єдиний закон про педофілію на території Ватикану, поширюється також на Римську Курію та дипломатичні місії Святого престолу. Про це повідомило радіо Vatican News. До цього існували лише окремі тексти, які частково регулювали це питання. Нові положення набудуть чинності першого червня.

 

Новий закон Motu proprio про захист неповнолітніх та уразливих дорослих виданий в формі апостольського листа, який містить дванадцять головних пунктів. Згідно з текстом, влада Ватикану буде зобов'язана звільняти всіх священиків й інших працівників, засуджених за статеві домагання. Крім того, будуть створені процедури для прийняття скарг на сексуальне насильство. У Ватикані також збираються ретельніше досліджувати минуле потенційних працівників перед прийняттям їх на роботу, щоб уникати працевлаштування людей, які вдавалися до домагань.

 

Окрім того, відтепер і надалі всі злочини, пов’язані зі зловживаннями щодо неповнолітніх, не лише сексуальними, але, наприклад, погане поводження, переслідуватимуться «з уряду», тобто навіть за відсутності заяви з боку постраждалого. 

 

Іншою важливою новизною є створення у ватиканській структурі Дирекції охорони здоров’я, Служби супроводу для постраждалих від зловживань, що очолюватиме кваліфікований експерт. Отож, постраждалі матимуть до кого звернутися, щоб отримати допомогу, медичний і психологічний супровід, дізнатися про свої права та про те, як їх захистити. 

 

В Motu proprio Папа Франціск висловлює, зокрема, сподівання, щоб «в усіх визріло усвідомлення обов’язку повідомляти про зловживання компетентну владу та співпрацювати з нею в сфері запобігання та протидії, таким чином стверджуючи важливий принцип».

 

Введення єдиного закону чинний Понтифік обіцяв під час конференції на тему сексуального насильства, яка пройшла у Ватикані наприкінці лютого цього року. Папа Франціск тоді попросив представників Католицької церкви в усьому світі розробити процедури для притягнення до відповідальності священиків, запідозрених в педофілії.

30.03.2019