Бойко і Медведчук зустрілися з Мєдвєдєвим й отримали публічну підтримку Росії.

 

Прем'єр-міністр Росії Дмітрій Мєдвєдєв влаштував оглядини для кандидата у Президенти України Юрія Бойка у заміській резиденції російського прем'єра в Підмосков'ї. Компанію Бойкові складав його компаньйон із партії "За життя" Віктор Медведчук, а на російському боці також виступав голова "Газпрому" Алєксєй Міллєр. Формально, сторони зустрілися для обговорення взаємодії у газовій сфері.

 

Про це повідомила аґенція УНІАН.

 

 

"Маючи на увазі те, що відносини між Росією і Україною перебувають у стані глибокої кризи, я зважив за правильне такого кшталту зустріч провести. Ми могли б зараз обговорити цілу низку питань, які є особливо актуальними, маючи на увазі поточний стан справ у сфері економічної взаємодії. Я маю на увазі і газову складову, оскільки, як відомо, в цьому році закінчується термін дії угод в газовій сфері, і треба визначитися, що робити далі", – обґрунтувати Мєдвєдєв.

 

Бойко, котрий іде на четвертій позиції у рейтинґу українських кандидатів, висловив готовність залагодити проблеми транзитного контракту. "Ми готові запропонувати і розглянути різні взаємовигідні варіанти відновлення контракту з транзиту після завершення контракту, що діє до кінця цього року", – сказав він.

 

"Ми не можемо дозволити, щоб цей контракт був зупинений, це створить серйозні проблеми нашої газотранспортної системи", – сказав Бойко. 

 

Після переговорів російська сторона "втішила": "Газпром" готовий провести переговори щодо укладання прямого контракту на постачання російського газу в Україну.

 

"Звісно, сьогодні зарано говорити про конкретну ціну за таким контрактом, – сказав голова компанії Алєксєй Міллєр. – За новим контрактом прямих постачань російського газу на український ринок ціна для кінцевого споживача на українському ринку буде десь на чверть нижча за нинішній рівень цін", – додав він.

 

Міллєр підтримав пропозицію, висловлену Медведчуком, щодо повернення до ідеї про створення консорціуму з управління газотранспортною системою України.

 

"Пропозиції щодо консорціуму ми завжди підтримували, завжди були прихильниками такого проекту. І якщо буде зроблено пропозицію від української сторони провести переговори, то ми такі переговори проведемо і станемо учасниками газотранспортного консорціуму в Україні. Без сумніву, такий проект слугуватиме підвищенню надійності та стабільності транзиту через територію України для споживачів у Європі", – цитує "Інтерфакс".

 

22.03.2019