ЄУ назвала анексію Криму прямим викликом міжнародній безпеці.

Саміт Євроунії підтвердив підтримку територіальної цілісності України.

 

 

Саміт Європейської Унії підтвердив свою позицію невизнання незаконної анексії Криму Росією, яку було вчинено п'ять років тому. Також ЄУ висловила прихильність територіальній цілісності України. Про це йдеться в підсумковому комюніке саміту, узгодженому главами держав і урядів країн Євроунії в Брюсселі в п'ятницю, 22 березня. Про це повідомляє телерадіокомпанія Deutsche Welle.

 

«ЄУ підтверджує, що не визнає і продовжує засуджувати це порушення міжнародного права, яке залишається прямим викликом міжнародній безпеці», – цитує документ Deutsche Welle.

 

Саміт Євроунії закликав також продовжити координацію зусиль із протидії внутрішній і зовнішній дезінформації, а також щодо захисту виборів у країнах – членах ЄУ, зокрема травневих виборів до Європарламенту. При цьому учасники зустрічі на найвищому рівні позитивно відгукнулися про вже досягнуте на даному напрямку. Так, 18 березня в ЄУ була запущена система швидкого оповіщення про фейки.

 

Окрім того, в документі міститься заклик не послаблювати зусиль із «захисту демократичних систем в ЄУ і боротьби з безпосередніми та довгостроковими загрозами, які несе дезінформація», а також з «підвищення стійкості ЄУ до гібридних загроз». У той же час Росія в цьому контексті безпосередньо не згадується, хоча ще минулого тижня Європарламент назвав РФ «головним джерелом дезінформації в Європі».

22.03.2019