РФ і Угорщина домовилися про постачання газу в обхід України.

 

Міністр зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Петер Сійярто повідомив, що Російська Федерація й Угорщина домовилися про постачання природного газу після 2019 року на випадок відсутності контракту на транзит газу через територію України.

 

Про це Сійярто заявив після переговорів з головою правління компанії "Газпром" Олексієм Міллером у Будапешті, повідомляє аґенція УНІАН.

 

 

"Питання енергетичної безпеки також набуло геополітичної тональності у зв'язку з тим, що угода про транзит між Росією та Україною втратить чинність наприкінці цього року, і новий контракт поки що не підписаний. Це означає, що може виникнути ситуація, за якої Росія більше не постачатиме газ на європейський континент через Україну. Ми повинні підготуватися до цього сценарію, оскільки завжди маємо зважати на найгірший сценарій, коли плануємо безпекові заходи у питанні постачання енергоносіїв", – наголосив Сійярто.

 

"Сьогодні генеральний директор «Газпрому» і я уклали угоду щодо того, що «Газпром» забезпечить постачання природного газу в Угорщину, незалежно від того, чи буде підписана угода про транзит газу між Росією і Україною", – заявив Сійярто.

 

Він пояснив, що Угорщина матиме змогу купувати певні обсяги природного газу, необхідні для громадян та промислових споживачів, через Австрію, як було цього року, крім того, угорські резервуари для збереження газу також мають використовуватися.

 

22.03.2019