Офіційний Київ висловив протест через візит Путіна до Криму.

 

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест щодо не узгодженого з Україною візиту 18 березня 2019 року президента Російської Федерації Владіміра Путіна до тимчасово окупованої території України – Автономної Республіки Крим та міста Севастополь.

 

Про це йдеться у заяві, опублікованій на офіційній сторінці МЗС.

 

"Україна вважає цей візит, як і усі попередні неузгоджені з українською стороною поїздки російських посадовців до тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим та м. Севастополь (Україна), грубим порушенням російською стороною державного суверенітету і територіальної цілісності України, цинічним і демонстративним нехтуванням російською стороною загальновизнаними принципами та нормами міжнародного права", – підкреслили у зовнішньополітичному відомстві.

 

"МЗС України вчергове заявляє, що жодні поїздки російських посадовців до Криму не змінять закріплений у Конституції України статус Автономної Республіки Крим і м. Севастополь, який визнається усім цивілізованим світом", – наголосили у МЗС.

 

18 березня Владімір Путін відвідував півострів у зв'язку з п'ятими роковинами анексії Криму. Напередодні глава окупаційної адміністрації Криму Владімір Аксьонов заявив, що саме Путін є тим, хто керував операцією окупації півострова.

 

 

Під час зустрічі з активом у Севастополі Владімір Путін заявив, що надалі вважає українців "братнім народом", натомість усю кашу йому псує русофобський режим в Україні.

 

"У нас нерозуміння лише із сьогоднішнім керівництвом України, з яким навряд чи можна зварити кашу й домогтися якогось позитивного результату в розвитку наших відносин. Те, що вони творять, іноді просто викликає острах і здивування", – цитує УНІАН.

 

Путін додав: щойно "здоровий глузд" переможе, "ми на рівні керівництва теж будемо вибудовувати відносини". "Сподіваюся, що ось ця хвиля передвиборчих ситуацій і комбінацій в Україні, замішана на русофобії, спаде й будуть створені хоч якісь умови для розвитку міждержавних зв'язків", – додав президент РФ.

 

Владімір Путін вважає, що час залікує теперішній конфлікт, а "глибоке коріння" спільної історії, культури, віри "візьмуть гору над піною сьогодення".

 

«Злочинця завжди тягне на місце скоєння ним злочину... Міжнародний злочинець, злодій і бандит Путін завтра буде ходити по моїй рідній землі, на яку я не можу ступити ось уже 1716-й день»

Рефат Чубаров, голова Меджлісу кримськотатарського народу, з допису у Facebook

 

19.03.2019