У Львові суд почав розгляд справи про торішній напад на табір ромів.

 

Сьогодні, 14 березня, у Львові розпочався розгляд справи про напад на табір ромів, що стався торік у червні і внаслідок якого загинула одна людина, а ще кілька – постраждали. Справу розглядає Сихівський районний суд Львова, передає Німецька хвиля.

 

На лаві підсудних перебувають 10 обвинувачених, більшість з них – неповнолітні учні львівських шкіл та ліцеїв. Через вік підсудних слухання відбувалось за зачиненими дверима.

 

На перше судове засідання приїхали й потерпілі – четверо ромів з Закарпаття, які були в таборі під час нападу. Серед них – Ібоя Рац, удова загиблого Давида Попа.

 

Загалом у справі про напад на табір ромів фігурують 14 підозрюваних. Але обвинувальний акт розділили на два провадження – залежно від готовності всіх експертиз.

 

«Сьогодні в нас перше судове засідання, де оголошується обвинувальний акт і встановлюється порядок дослідження доказів», – пояснив Юрій Матлах, заступник начальника відділу ювенальної юстиції Львівської обласної прокуратури.

 

Підозрюваних звинувачують за кількома статтями: в умисному заподіянні смерті іншій людині за попередньою змовою групою осіб, а також у хуліганстві, вчиненому групою осіб. Крім того, підозрюваного в організації нападу звинувачують у втягненні неповнолітніх у злочинну діяльність. Як повідомляли раніше, підозрювані у нападі на ромів належали до незареєстрованої радикальної організації «Зла і твереза молодь».

 

Найбільший термін загрожує Андрієві Тичці. Його може чекати навіть максимальне покарання – довічне ув'язнення. Двом його неповнолітнім спільникам, яким також висувають статтю про вбивство, максимально загрожує 15 років. Адвокат потерпілих Дмитро Швець повідомив, що його підопічні вимагатимуть ще й компенсацію за моральну шкоду – 3,8 млн грн, що розділять між усіма постраждалими.

 

Водночас у звинуваченнях немає закидів щодо ксенофобії. В прокуратурі пояснюють це тим, що не знайшли потрібних доказів.

 

«Їх згуртували в цій організації під гаслами боротьби за здоровий спосіб життя, проти алкоголізму, наркоманії. Ні в агітаційній літературі, ні в слідах в інтернеті, які вони залишили, ми не знайшли доказів, які би вказували на расову чи національну ненависть», – пояснив представник Львівської обласної прокуратури Володимир Телепко.

14.03.2019