Помпео: Росія вторглася до України задля нафтових і газових родовищ.

 

Державний секретар США Майк Помпео звинуватив Росію у використанні енергетичного важеля у конфлікті проти України, заявивши також, що причиною російського вторгнення був намір росіян захопити нафтові та газові родовища.

 

Про це Помпео заявив під час енергетичної конференції CERAWeek у Г'юстоні.

 

 

"Всі добре знаємо історію з Росією – вона вторглася в Україну з метою отримати доступ до газових і нафтових родовищ. Вона позбавила Україну змоги самостійно використовувати власні ресурси, використовувати власну інфраструктуру для надання енергії своєму народові. Навпаки, вона використовує ті труби для посилення тиску, політичного тиску на народ України", – заявив Помпео.

 

Під час г'юстонського виступу Помпео закликав американських виробників нафти співпрацювати з Білим домом у просуванні зовнішньополітичних інтересів США. "Мусимо взятися до справи і конкурувати – через використання інвестицій, через заохочення партнерів купувати у нас і через покарання поганих гравців", – сказав державний секретар.

 

Майк Помпео також наголосив, що США виступають проти, "щоб наші європейські союзники підключалися до російського газу в рамках проекту Nord Stream II", цитує Reuters.

 

Нагадаємо, Росія під час анексії Криму захопила майно української компанії "Чорноморнафтогаз" разом із морськими видобувними вежами. НАК "Нафтогаз України" у березні виграв першу стадію аррбітражу в Гаазі щодо захоплення українського майна Росією і наразі чекає наступного рішення – про матеріальні компенсації.

 

На думку юристів НАК, швидкість встановлення нової юрисдикції над українською власністю в Криму свідчить про те, що анексія півострова готувалася заздалегідь.

 

Навесні 2014 року, на тлі захоплення Слов'янська та Краматорська російськими найманцями, поширювалася така конспірологічна теорія, що РФ зумисне захопила саме ці землі, аби зірвати українську сланцеву програму на Юзівському родовищі.

 

Восени 2015 року компанія Shell оголосила про те, що виходить із договору про освоєння сланцевого газу на Юзівській площі.

 

13.03.2019