СБУ відсторонила співробітника, заплямованого в скандалі з "Оборонпромом".

 

Служба безпеки України відсторонила з посади співробітника Головного управління СБУ в Києві Дмитра Москаленка, заплямованого в скандалі довкола махінацій в "Укроборонпромі". Спецслужбіст втратив посаду ще два роки тому, на етапі досудового слідства.

 

Про це йдеться у повідомленні СБУ, поширеному у відповідь на оприлюднення останньої серії з циклу журналістських розслідувань проекту Bihus.info про махінації в оборонній промисловості.

 

 

"Згідно з вимогами законодавства, 17 лютого 2017 року він був виведений у розпорядження на час досудового розслідування, під час якого СБУ надавала повне сприяння Генпрокуратурі у цій справі. На сьогодні цю справу вже розглядає суд", – поінформували в спецслужбі.

 

СБУ зазначає, що Москаленко фіґурує у справі про шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою. У межах розпочатого у 2016 році кримінального провадження його затримували співробітники підрозділу внутрішньої безпеки спецслужби спільно з Головною військовою прокуратурою.

 

Служба безпеки хвалиться цією історією як ознакою того, що СБУ "послідовно очищає власні ряди від корупціонерів та зрадників". А голова СБУ Василь Грицак начебто "дотримується принципової позиції" викрити та покарати кожного співробітника СБУ, "який вчинить злочин, не зважаючи на його посаду, звання або послужний список".

 

У понеділок увечері журналісти проекту "Наші гроші", що виходить на Bihus.info, оприлюднили останню серію свого багатосерійного розслідування про махінації в "Укроборонпромі", в котрій розповіли про роль податкової, СБУ, прокуратури та НАБУ у справі компанії "Оптимумспецдеталь", дотичної до групи Гладковського-Жукова-Рогози.

 

Як стверджують журналісти, правоохоронці вже кілька років знали про оборудки компаньйонів сина екс-заступника секретаря РНБО Ігоря Гладковського.

 

"Якщо покопатися в судовому реєстрі, то стане очевидним: за роки функціонування схеми Гладковського-Жукова-Рогози у цій країні не лишилося органу, котрий би ще не брався за схеми хлопчиків. Податкова, Нацполіція, прокуратура, СБУ, НАБУ – усі вони починали, але всі вони або ховали, або спускали розслідування на гальмах", – заявила авторка розслідування Леся Іванова.

 

Зокрема, автори розслідування виявили, що учасники схеми мали друга в СБУ – Дмитра Москаленка, слідчого київської СБУ. Судячи з переписки, оприлюдненої журналістами, М. виступав посередником із начальством і сам також отримував свою частку грошима, а на одному з етапів начебто отримав яко презент автомобіль. 

 

Запевне відомо про те, що в 2017 році контррозвідники СБУ ініціювали розслідування проти "Оптимумспецдеталі", котра постачала комплектуючі для танків. Утім, згодом Служба безпеки заявила, що ця фірма ніколи не входила до її проваджень.

 

12.03.2019