Лідер венесуельської опозиції закликав своїх прихильників до маршу на Каракас.

Хуан Ґуайдо заявив теж, що за необхідності розраховуватиме на зовнішнє втручання.

 

 

Голова парламенту Венесуели Хуан Ґуайдо, котрий проголосив себе тимчасовим виконувачем обов’язків президента, закликав співгромадян іти маршем на Каракас. Під час виступу перед тисячами прихильників у столиці Венесуели в суботу, 9 березня, Ґуайдо заявив, що має намір відправитися в поїздку країною, по завершенні якої оголосить дату маршу. «Ми всі прийдемо в Каракас», – запевнив 35-річний політик, слова котрого цитує телерадіокомпанія ВВС.

 

Ґуайдо підкреслив, що в разі необхідності буде розраховувати на зовнішнє втручання, «коли настане час». За його словами, конституція південноамериканської країни дозволяє участь венесуельських військовослужбовців в операціях за кордоном, а також «іноземців – на території країни».

 

Напередодні в Каракасі сталися зіткнення між учасниками антиурядових протестів і силами безпеки. Прихильники Хуана Ґуайдо, які зібралися на площі Вікторії, перейшли в наступ на поліцію, голосно скандуючи: «Вбивці!». Тим часом Соціалістична партія, яка підтримує режим Ніколаса Мадуро, закликала своїх прихильників також вийти на мітинг проти «американської імперіалістичної політики» щодо Венесуели.

 

Велика частина країни все ще залишається без електропостачання. Точна причина масових відключень продовжує залишатися невідомою. На даний момент струм з'явився в Каракасі і штатах Міранда і Варґас, де розташовані міжнародне летовище і найбільший порт країни. Без електроенергії все ще залишаються західні штати Тахіра і Зулія.

 

Венесуела кілька місяців переживає політичну кризу. 22 січня в країні розпочалися масові акції протесту – відразу після вступу Ніколаса Мадуро на посаду глави держави на другу каденцію. Наступного дня голова венесуельського парламенту Хуан Ґуайдо оголосив себе тимчасовим виконувачем обов'язків президента країни. Більшість країн Євроунії, а також США, Канада, Австралія, частина країн Латинської Америки й Організація американських держав визнали Ґуайдо тимчасовим главою Венесуели.

10.03.2019