Папа Франціск оголосив відкриття архівів понтифікату Пія ХІІ.

Це станеться наступного року.

 

 

Доступ до Ватиканського секретного архіву, який містить документи періоду Другої світової війни, буде відкрито для дослідників. Про це заявив у понеділок, четвертого березня, Папа Римський – повідомило радіо Vatican News. «Церква не боїться історії, більше того, любить її», – наголосив понтифік, приймаючи настоятелів та працівників Ватиканського секретного архіву, а також викладачів Ватиканської школи палеографії, дипломатики та архівістики.


В архіві зберігаються документи папи Пія XII, котрого представники єврейських організацій звинувачують у тому, що під час Другої світової війни він не висловився проти Голокосту. Американський єврейський комітет останні три десятиліття закликає Ватикан відкрити доступ до документів в архіві періоду 1939–1958 років. 
 

У своєму зверненні Папа Франціск зазначив, що «до спадщини Папи Пія XII ставляться з забобонами й перебільшенням». В контексті 80-річчя обрання на Петрове служіння Папи Пія ХІІ, що припадало на друге березня, Святіший Отець оголосив про те, що вирішив від 2 березня 2020 року надати доступ до архівів, які стосуються періоду цього понтифікату.

 

У 2014 році Папа Франціск вирішив не оголошувати початок процесу канонізації Папи Пія XII з тієї причини, що релігійні організації в Ізраїлі не бажали цього. Встановлення експертами фактів про роль Пія XII у Другій світовій війні вплине на рішення про можливість його канонізації.

04.03.2019