Дзюба, Винничук і Горинь заявили про загрозу в особі Зеленського.

 

Представники української інтелігенції закликали громадян України відповідально поставитися до виборів Президента та не допустити обрання на цю посаду шоумена Володимира Зеленського.

 

Про це йдеться у відкритому листі-зверненні до українців 27 представників інтелігенції, поєднаних ініціативою "Слуга олігарха як загроза Україні", повідомила аґенція "Укрінформ".

 

"Популярний артист Володимир Зеленський, якого багато хто помилково асоціює з вигаданим героєм серіалу «Слуга народу» Голобородьком, всерйоз претендує на найвищу посаду Української держави. Що ж, це його право. А право людей – знати, хто ховається за цією театральною маскою", – йдеться у зверненні.

 

Для авторів заяви очевидно, що Зеленський – це проект олігарха Ігоря Коломойського. Відтак, його кандидатство "це зовсім не смішно". "Бо не може бути смішним те, що несе трагедію для України. Зеленський усім своїм способом життя, офшорами, інформаційним і бізнес-ресурсом залежний від Коломойського, його телеканалів, юристів, режисерів і політтехнологів", – вважають підписанти.

 

Учасники ініціативи нагадують, як "постійно «Квартал 95» і його керівник Зеленський насміхалися зі святих для українства речей: української мови, Майдану, Томосу, гасла «Слава Україні!», виставляли українців як «хохлів-салоїдів», а нашу країну – в образі повії". Підписанти обурені, що комік "безпосередньо блазнював перед Януковичем, Медведєвим і Кадировим, і жодного разу йому не спало на думку вибачитися".

 

"Обрати цю людину Президентом – означає перетворити Україну на об’єкт кпинів для всього світу. Не віддавайте голос «по приколу» за облудну маску, маріонетку корупційного олігарха", – йдеться у відкритому листі.

 

Дипломат Юрій Щербак, презентуючи звернення, підкреслив, що серед списку кандидатів є широкий спектр кандидатів, і навіть опоненти влади можуть обрати собі фаворита. "Якщо не подобається влада та її кандидат – у виборчому списку є представники опозиції, бізнесмени, економісти, молодь – підтримайте когось із них. Але не віддавайте голос «по приколу»", – закликав Щербак.

 

Письменник-документаліст Богдан Горинь зауважив, що порівняння Зеленського з президентом США Рональдом Рейганом є недоречними.

 

Голова товариства "Просвіта" Павло Мовчан зазначив, що українцям є з чого вибирати – "є шлях України, і треба припинити цей фарс".

 

Заяву підписали: В’ячеслав Брюховецький, Юрій Буряк, Юрій Винничук, Петро Вольвач, Любов Голота, Богдан Горинь, Микола Жулинський, Олександр Ірванець, Тарас Компаніченко, Дмитро Ломачук, Надія Лук'яненко, Павло Мовчан, Раїса Недашківська, Микола Нестерчук, Володимир Панченко, Олександр Пономарів, Михайло Ратушний, Ірен Роздобудько, Вадим Скуратівський, Кирило Стеценко, Микола Тимошик, Леонід Фінберг, Олена Фінберг, Микола Цимбалюк, Юрій Щербак, Володимир Яворівський.

 

Іван Дзюба приєднався до звернення, висловивши окрему думку. Він побажав таланту Зеленського "іскрити" винятково на сцені: "А як іскритиме на чолі держави, то може і себе спалити, і державу".

 

01.03.2019