Порошенко відвідав церкву в Великих Мостах, котра вийшла із МП.

 

Президент України Петро Порошенко під час робочої поїздки на Львівщину відвідав у Великих Мостах церкву Пресвятої Богородиці. Громада цього храму одна з перших перейшла від УПЦ МП до Православної Церкви України.

 

Настоятель храму Пресвятої Богородиці отець Дмитро подякував Президентові за візит та наголосив, що перехід громади до Православної Церкви України відбувся мирно і добровільно. "По промислу Божому ми заслужили", – сказав отець Дмитро, згідно з повідомленням прес-служби АП.

 

 

Зі слів Президента Порошенка, сьогодні до Православної Церкви України вже приєдналося більше парафій, "ніж у деяких православних країнах світу їх існує". "Я щиро хочу подякувати вам за нашу єдність. За те, що ми разом, і ми разом будуємо державу, і разом її захищаємо", – звернувся до парафіян Порошенко.

 

Під час візиту на Львівщину голова держави також відвідав греко-католицьку церкву Святого Йосафата у Червонограді (якийсь час тому стала героєм медійних повідомлень завдяки розписам із зображенням Путіна на Страшному суді). 

 

Колаж: Президент і о. Михайло у церкві Йосафата; за кадром – Путін

 

Порошенко подякував настоятелеві храму, військовому капелану Михайлові Нискогузу за молитви парафії і за підтримку, "щоб в Україні був мир". Отець Михайло ж нагадав про слова колишнього міністра закордонних справ Польщі Радослава Сікорського, котрий казав, що Україна "поховала історичну місію ката України Путіна".

 

"Дуже важливо для мене, що це слово військового капелана до Верховного головнокомандувача, – подякував Порошенко. – Слова людини, яка в найважчі моменти 2014 року разом з добровольчими батальйонами благословляла добровольців і волонтерів на захист України. Він був пліч-о-пліч з ними і молився за Україну".

 

24.02.2019