У Запоріжжі затримали групу осіб при спробі підпалу храму УПЦ МП.

 

У Запоріжжі затримали трьох осіб – двох виконавців та організатора – при спробі підпалити храм УПЦ МП у Дніпровському районі міста 16 лютого.

 

Про це повідомляє "Радіо Свобода".

 

За фактом події відкрили кримінальне провадження за 258-ю статтею Кримінального кодексу України – терористичний акт. Правоохоронці перевіряють імовірну причетність затриманих осіб до інших схожих випадків у регіоні.

 

У лютому поліція в Запоріжжі розпочала провадження щодо двох випадків пошкодження фасадів храмів УПЦ МП – у Шевченківському й у Вознесенівському районах міста, коли на стінах церков невідомі зробили написи у вигляді нацистської символіки.

 

Інформації про цей новий інцидент немає. Водночас Служба безпеки анонсувала брифінґ голови СБУ, котрий має розповісти подробиці про цей інцидент, а також про спроби спецслужб РФ дестабілізувати ситуацію в країні на релігійному ґрунті.

 

Між тим, Василь Грицак заявив на координаційній нараді керівників правоохоронних органів держави щодо забезпечення законності та правопорядку під час виборчого процесу, що плани з дестабілізації релігійного миру в Україні узгоджували з ФСБ Росії.

 

"Останнім часом ми фіксуємо, як розіграється вже "релігійна карта"... після того, коли Росія програла битву за Томос і в Україні створено Православну Церкву. Для того, щоби дестабілізувати ситуацію в Україні на релігійному ґрунті, наші "друзі" за поребриком вдаються до вчинення протиправних проявів щодо культових споруд Української Православної Церкви Московського патріархату", – цитує УНІАН.

 

Він додав, що на сьогодні в СБУ немає підстав вважати, що до цього залучено самих представників Церкви. "Скоріш навпаки: ми маємо інформацію про те, що ставиться завдання залякувати перед вчиненням якихось акцій екстремістського або протиправного характеру щодо культових споруд, залякувати представників УПЦ Московського патріархату, щоб їхня реакція виглядала більш природньою", – сказав Грицак.

 

Голова СБУ повідомив, що сецслужбам вдалося задокументувати відповідні протиправні дії на сході України, і в понеділок СБУ оприлюднить частину власних напрацювань.

 

"Напади на культові споруди Московського патріархату були на сьогодні організовані з території окупованого Донбасу. Але в нас є підтверджені дані про те, що плани з дестабілізації або щодо зіграння релігійного чинника в Україні по дестабілізації ситуації на релігійному ґрунті узгоджувалися з ФСБ Російської Федерації. Безпосередньо в ростовському управлінні ФСБ", – додав він.

 

18.02.2019