​Двох чільних працівників контррозвідки Бельгії підозрюють у шпигунстві на користь Росії.

Під підозрою, зокрема, сам керівник спецслужби.

 

                            Клемент Вандерборре

 

Директор департаменту контррозвідки Служби розвідки і безпеки Бельгії (Algemene Dienst Inlichting en Veiligheid – ADIV) Клемент Вандерборре (Clement Vandenborre) відсторонений від посади на час внутрішнього розслідування через підозри в тому, що він займався шпигунством на користь Росії. Про це в четвер, 14 лютого, повідомила бельгійська газета De Morgen з покликом на поінформовані джерела.  Деталі звинувачень у співпраці з російською розвідкою виданню невідомі. 

 

Генерала Вандерборре, котрий прослужив в бельгійській контррозвідці 40 років, також звинувачують у знищенні конфіденційних документів в офісному шредері без дотримання протоколу знищення секретних даних. Ванденборре звинувачення заперечує, він залишається на волі, але перебуває під спостереженням до завершення внутрішнього розслідування.

 

Ще один неназваний майор ADIV запідозрений в тому, що під час спецоперації в Сербії в 2016 році передав секретну інформацію сербці, яка, ймовірно, була подвійним аґентом і працювала на Москву.

 

Звинувачення в шпигунстві можуть бути наслідком суперечностей всередині спецслужби, допускають джерела De Morgen. Газета зазначає, що в ADIV вже давно існують натягнуті відносини між департаментом розвідки, в якому служать військовики, і департаментом контррозвідки, де працюють в основному цивільні особи.

14.02.2019