Окупаційна адміністрація Криму розриває договір із єпархією ПЦУ/УПЦ КП.

 

Окупанти вимагають від Управління Кримської єпархії УПЦ звільнити приміщення Кафедрального собору святих рівноапостольних Володимира і Ольги в Сімферополі, фактично знищуючи українську церкву на півострові.

 

Про це заявив на прес-конференції в Києві архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент, повідомила аґенція "Укрінформ".

 

 

"5 лютого 2019 року "Міністерство майнових та земельних відносин Республіки Крим" надіслало на адресу Управління Кримської єпархії лист з додатковою угодою про розірвання договору між Управлінням Кримської єпархії і фондом майна, зараз – "міністерством майнових відносин [окупаційної адміністрації Криму]", яка була укладена у 2002 році. На підставі цієї угоди управлінню Кримської єпархії було передано 1400 кв. м приміщення на вул. Севастопольській, 17а, у м. Сімферополі під кафедральний собор і управління єпархії", – поінформував архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент.

 

Він повідомив, що після окупації Криму Росією в 2014 році від єпархії неодноразово вимагали перереєстрації, стверджуючи, що це стане гарантією переукладання всіх угод, підписаних раніше.

 

Але архієпископ впевнений, що угоди були б розірвані навіть за умови перереєстрації. Останні події, підкреслив він, підтверджують думку про те, що підстави виселення церкви – суто політичні і пов'язані з формуванням помісної Православної Церкви України.

 

"Я вважаю, що це є політична помста для знищення української церкви на території Криму", – сказав архієпископ.

 

Він нагадав, що перша серйозна спроба захопити приміщення відбулася 31 серпня 2017 року, коли судові пристави вилучили 110 кв. м площі першого поверху, а решту приміщень на поверсі, крім туалету і кабінету архієпископа, "опечатали".

 

Якщо буде ліквідовано Кафедральний собор, вважає Климент, вісім парафій, які перебувають у сільській місцевості, теж припинять свою діяльність.

 

"5 лютого нам дали листа. До 20-го ми повинні підписати угоду, що віддаємо приміщення в розпорядження міністерства майнових відносин Криму, плюс десять днів на виселення, тобто у перших числах березня я повинен залишитися на вулиці. Я не знаю, куди виносити майно", – сказав архієпископ.

 

12.02.2019