Росія скликала засідання Радбезу ООН під четверту річницю "Мінська-2".

 

Росія скликає засідання Ради Безпеки ООН щодо ситуації в Україні. Засідання розпочнеться у вівторок о 22:00 за Києвом.

 

Задекларованим приводом для засідання є четверта річниця підписання "Комплексу заходів щодо виконання Мінського протоколу" – так званого "Мінська-2", повідомив речник представництва України при ООН Олег Ніколенко.

 

Пан Ніколенко вважає, що Росія скликає засідання як "димову завісу" проти власної агресії.

 

"Не поспішайте вірити в те, що Росія почала палко перейматися Мінськими угодами, в яких вона досі не виконала жодного пункту. Справа в тому, що це чергова «димова завіса», метою якої є відволікти увагу держав-членів ООН від першого комплексного обговорення в Генеральній асамблеї ООН російської агресії проти України. Спеціальне засідання заплановане на 20 лютого – в п’яту річницю початку конфлікту (і п'яті роковини розстрілів на Майдані, – Z) – в рамках нового пункту порядку денного Генасамблеї, який провела Україна у вересні минулого року", – заявив Ніколенко.

 

Український дипломат наголошує, що в імовірність конструктивної ролі Кремля в ним же спричиненому конфлікті "в ООН ніхто не вірить". "Скликання російською стороною засідання Радбезу виглядає особливо цинічним... Останніми днями там російські бойовики обстрілюють українські позиції, в тому числі із забороненого Мінськими домовленостями озброєння. Говоритимемо також про те, чому важливо зберігати тиск на агресора, допоки на українські землі не повернеться мир", – зазначив Ніколенко.

 

12.02.2019