Офіційний Київ висловив протест Італії через "представництво ДНР" у Вероні.

 

Міністерство закордонних справ України надіслало ноту протесту до МЗС Італії через відкриття 9 лютого у місті Верона так званого "представництва ДНР". Зовнішньополітичне відомство назвало цей вчинок антиукраїнською провокацією місцевих проросійських сил і тепер чекає на реакцію офіційних відомств Італії.

 

Про це йдеться у повідомленні посольства України в Італії.

 

"Посольство України рішуче засуджує будь-які спроби просування та підтримки в Італії терористичних угрупувань – фейкових "республік" на території українського Донбасу, що є неприйнятним не лише для країни-члена ЄС, а й для будь-якого суспільства, яке поділяє демократичні цінності та базові правила сучасного світового порядку", – йдеться у повідомленні амбасади.

 

Українська сторона надіслала запити до префектури та квестури Верони, в яких висловлює протест проти провокацій, "спрямованих на підрив загальноєвропейської позиції на підтримку територіальної цілісності Української держави", а також вимагає розтлумачити юридичний статус цієї установи.

 

Амбасада звернула увагу на те, що фейкове "представництво" заповзявся очолити Пальмаріно Дзоккателлі, котрий протягом тривалого часу був керівником "Регіонального комітету за незалежність Венето", а з початком російської агресії проти України перекваліфікувався у палкого "промоутера" контактів із окупованим Донбасом.

 

"На жаль, і в Італії знаходяться свої політичні маргінали, які, вочевидь, готові і надалі підвищувати рівень провокацій та докладати зусиль, аби здобути більшу прихильність московських кураторів. Втім, ми переконані, що згадані протиправні дії окремих представників місцевого веронського політичного осередку не будуть спроможні поставити під сумнів тверду позицію італійського уряду щодо підтримки суверенітету й територіальної цілісності України", – наголосили в посольстві.

 

11.02.2019