Проект закону про Січеславську область скеровано до Конституційного суду.

 

Верховна Рада включила до порядку денного та скерувала до Конституційного суду України проект закону про перейменування Дніпропетровської області на Січеславську.

 

За схвалення законопроекту №9310-1, котрий передбачає внесення змін до статті 133 Конституції України, на четверговому засіданні проголосувало 240 народних депутатів.

 

Як пояснив один із авторів законопроекту народний депутат Євген Рибчинський ("Воля народу"), парламенту конче потрібно прибрати прізвище Петровського, ката українського народу, з назви області.

 

"Бажання голосувати за Січеславську, звичайно, набагато більше, бо це не просто формальність, це ще й ідеологічна назва, яка несе певне підґрунтя. Ви дивіться, що робить Російська Федерація: вони крадуть нашу історію, вони вкрали у нас історію і поставили наших князів на своїх землях у вигляді монументів, пам'ятників... А ми не можемо одним голосуванням назвати область Січеславською? Щоб всі розуміли, що Січ – це Україна? Треба ж проявляти не просто свідомість, треба розуміти, що йде війна, і вона йде і в цьому залі зокрема", – сказав Рибчинський.

 

Водночас проект закону про перейменування Дніпропетровської області на Дніпровську, внесений Президентом України, набрав лише 140 голосів. Голова держави вніс цей законопроект до парламенту восени, після того, як фракція Блоку Петра Порошенка провалила першу спробу перейменувати область на Січеславську.

 

Обґрунтовуючи потребу в Дніпровській області, представниця Президента у ВР Ірина Луценко заявила, що "при всій мой особистій повазі до назви Січеславська, те, що зал не знайшов голосів, означає, що не всі мешканці Дніпропетровської області підтримують такі зміни". "Відповідно для того, щоб викорінити назви тих катів, які знущалися над українським народом, в тому числі і під час Голодомору, Президентом запропоновано було назву Дніпровська область, яка географічно носить назву їхнього обласного центру", – пояснила вона.

 

Водночас фракція БПП здецидувалася підтримати обидва законопроекти. Відтак президентський проект підтримали БПП і "Народний фронт", а проект щодо Січеславської області – всі демократичні фракції.

 

08.02.2019