З Норвегії виганяють польського консула.

Причиною став конфлікт Славоміра Ковальського з функціонерами норвезького управління з піклування про дітей.

 

                     Славомір Ковальський (праворуч)

 

Влада Норвегії заявила про намір витурити з країни консула Польщі Славоміра Ковальського (Sławomir Kowalski). Як повідомило Polskie Radio 24 з покликом на речника норвезького Міністерства закордонних справ Пера Бардалена Віґґена (Per Bardalen Wiggen), від польського МЗС вимагають, аби відомство наказало консулу повернутися з Осло до Польщі.

 

Пер Бардален Віґґен написав у заяві для ЗМІ, що причиною такої вимоги норвезької влади є «дії Славоміра Ковальського у декількох справах, які входять у сферу його консульських обов’язків, зокрема його поведінка щодо державних функціонерів, яка не відповідає вимогам, поставленим до дипломатів». «Ця подія не вплине на наші добрі стосунки з Польщею і польською владою», – запевнив речник норвезького МЗС.

 

Як пишуть норвезькі ЗМІ, посилаючись на Християнську коаліцію Норвегії (парламентська коаліція трьох правлячих партій країни), Славомір Ковальський відомий своїми зусиллями у боротьбі за права польських родин, котрі постраждали від дій норвезького Barneverknet – управління, завданням якого є піклування про благополуччя дітей. Хоча норвезьке дипломатичне відомство відмовилося підтвердити, що саме це стало підставою для витурення польського консула.

 

Славомір Ковальський був консулом в Осло протягом п’яти останніх років. Повідомлення про витурення він отримав ще 18 січня. Ковальський мусить покинути Норвегію впродовж трьох тижнів із вказаної дати.

 

Два роки тому Ковальський отримав звання «Консула року». Цю нагороду щороку вручає польський міністр закордонних справ консулам за особливі професійні досягнення та консульську активність. МЗС Польщі повідомило тоді, що нагорода є «жестом подяки усім, хто бореться за польських дітей та гідність польської родини за кордоном».

 

22.01.2019