Путін погодився пустити експертів Німеччини і Франції у Керч.

 

Президент Росії Владімір Путін погодився на пропозицію канцлера Німеччини Ангели Меркель про допуск німецьких і французьких фахівців до Керченської протоки.

 

Про це заявив голова МЗС РФ Сєрґєй Лавров на прес-конференції за підсумками переговорів з очільником МЗС ФРН Хайко Маасом, повідомила аґенція "Інтерфакс-Україна".

 

 

"Понад місяць тому канцлер Меркель просила президента Путіна дозволити німецьким фахівцям приїхати у район Керченської протоки і подивитися, як здійснюється прохід через цю акваторію, враховуючи, що необхідно дотримуватися норм безпеки...І президент Путін погодився", – сказав Лавров.

 

Міністр закордонних справ РФ додав, що через якийсь час Меркель попросила, щоб німецькі фахівці приїхали разом із французькими, і на це Путін теж погодився.

 

Лавров повідомив, що Маас передав йому пропозицію, "котра "упаковує" цю просту поїздку в якийсь документ, що має бути узгоджений з Україною". Однак Росія на такі пропозиції кривиться.

 

"Ми сказали чесно: якщо наші колеги зацікавлені в тому, що обіцяв президент Путін канцлеру Меркель, це можна зробити сьогодні, завтра, у будь-який час. Якщо ідея полягає в необхідності визначити усе це в якусь політичну процедуру, в якій буде і українська сторона приймати якісь рішення, але ми ризикуємо опинитися в тій самій ситуації, в якій опинився "нормандський формат" з "формулою Штайнмаєра", – вперся російський міністр.

 

18.01.2019