Зеленського спіймали на брехні: "95 квартал" продовжує бізнес у Росії.

 

У шоумена Володимира Зеленського, який заявив про намір брати участь у виборах Президента України, досі існує кінобізнес на території Росії, хоча він запевняв, що закрив його ще у 2014 році.

 

Про це йдеться у розслідуванні проекту "Схеми" (виходить на "Радіо Свобода" і "UA: Перший").

 

 

​Журналісти знайшли три російські компанії, які займаються виробництвом кіно-, відеофільмів і телевізійних програм: "Вайсберг Пикчерс", "Платинумфильм" і "Грин Филмс". Засновником усіх трьох є кіпрська компанія Green Family Ltd. Ця ж компанія є співзасновницею ТОВ "Квартал 95" в Україні, а її кінцевими бенефіціарами вказані Володимир Зеленський, його бізнес-партнери Андрій Яковлев, Борис і Сергій Шефіри і соратник Ігоря Коломойського Тімур Міндіч.

 

Згідно зі звітністю цих російських компаній, всі офіційно продовжують господарську діяльність.

 

Найуспішнішою серед них є "Грин Филмс". Згідно з даними Держстату Росії, у 2014 році розмір грошових надходжень на рахунки "Грин Филмс" сягнув понад 340 мільйонів рублів, у 2015-му – 208 мільйонів, у 2016-му – трохи більше ніж 123 мільйони рублів, у 2017-му – майже 180 мільйонів.

 

Згідно з даними реєстру прокатних посвідчень кінострічок у Російській Федерації, компанія "Грин Филмс" продовжила продюсувати кінострічки у Росії після початку воєнної агресії у 2014 році. Йдеться про фільми "8 нових побачень" (2014 рік), "Між нами, дівчатами" (2015 рік), "Петля Нестерова" (2015 рік), "8 найкращих побачень" (2016 рік).

 

Сам Володимир Зеленський, відповідаючи на питання "Схем" про дані реєстрів, вирішив уникати конкретики. "Ну і працюйте з ними. Я з ними не працюю. Успіхів вам", – відрубав він.

 

 

Наприкінці грудня Володимир Зеленський заявив у інтерв’ю журналістові Дмитру Гордону, що останній фільм "кварталівці" робили із російськими колегами у 2012 році. "У нас був офіс у Москві. Це все було до 14-го року. Ми закрили бізнес, який приносив дуже багато", – розповідав він.

 

Поза тим, "Схемам" також вдалося виявити, що фірма "Грин Филмс", якою через кіпрську компанію володіє Зеленський, виграла конкурс на отримання часткового фінансування виробництва кінострічки з бюджету Російської Федерації.

 

18.01.2019