Львів’яни можуть подавати заявки на реставрацію історичних брам.

 

До 29 березня львівське КП «Археологічно-архітектурна служба» приймає заявки від мешканців на реставрацію історичних брам, що відбувається у співфінансуванні. Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

 

Місто профінансує 70% вартості робіт, а 30% мають сплатити мешканці. Заявки приймають за адресою: вул. Валова, 20, ЛКП «Археологічно-архітектурна служба». Наразі, кажуть в ЛКП, вже надійшло 90 заявок.

 

Минулого року у Львові за цією програмою відрестврували майже 30 брам. Мали б 50, але, кажуть в ЛКП, деякі мешканці самі відмовились, бо не змогли зібрати коштів, а з деякими брамами майстри не впоралися, бо їх усього п’ятеро. 10 «торішніх» брам реставруватимуть у 2019 році.

 

Також цього року у Львові розпочне діяти програма співфінансування реставрації вікон або заміни пластикових на дерев’яні у будинках, що розташовані в історичному ареалі Львова. 40% вартості реставрації мають сплатити власники квартири, 60% – місто. У випадку заміни ідеться про співфінансування 50% на 50%, але власник ще має сплатити штраф. Прийом заявок на цю програму розпочнеться з 1 лютого, будуть прийняті 50 перших. У ЛКП наголошують, що ідеться про квартири некомерційного використання.

15.01.2019