Лукашенко спростував чутки щодо об’єднання з Росією.

Водночас він доручив уряду підготувати заміну російській нафті.

 

 

«Дурними й притягнутими за вуха» назвав президент Олександр Лукашенко розмови про об'єднання Білорусі з Росією – відповідна заява пролунала в четвер, 10 січня, на урядовій нараді «Про соціально-економічний розвиток країни в 2019 році і підходи до подальшого розвитку інтеграційних напрямків».

 

«Занадто багато сьогодні (я аналізую ситуацію в нашому суспільстві, та й у росіян) точиться розмов про об'єднання двох держав. Багато зараз з'явилося питань у зв'язку з Церквою в Україні про автокефалію нашої Церкви в Білорусі. Я називаю ці питання дуже дурними, притягнутими за вуха для обговорення в нашому суспільстві», – цитує слова Лукашенка інформаційне агентство БЕЛТА. Білоруський президент наголосив, що мови про об'єднання двох держав бути не може. «Ми з президентом Росії однозначно визначили, що сьогодні на порядку денному такого питання немає – про об'єднання», – запевнив білоруський лідер.

 

Лукашенко також дав доручення уряду опрацювати питання про альтернативні варіанти постачання нафти до республіки. За словами білоруського лідера, після того, як завершиться модернізація двох нафтопереробних заводів у країні, Білорусь зможе купувати нафту для подальшої переробки не тільки у Росії.

 

«Я вже давно ставив завдання, і нам треба його вирішити: відкрити альтернативну поставку нафти через балтійські порти. Якщо литовці не згодні, з латишами домовитися і закуповувати цю нафту», – зазначив Лукашенко. Він додав, що цю нафту можна буде переробляти на Новополоцькому НПЗ і забезпечувати балтійські республіки нафтопродуктами.

10.01.2019