Провалилися перемовини про вихід зі «шатдавну».

Дональд Трамп не зміг знайти точок дотику з представниками Демократичної партії в Конґресі США.

 

Чак Шумер і Ненсі Пелосі після зустрічі з Трампом

 

Зустріч глави Білого дому Дональда Трампа у середу, дев’ятого січня, з лідерами Демократичної партії в Сенаті та Палаті представників Конґресу США з питання про припинення часткового закриття федерального уряду «шатдавна» обірвалася, ледь розпочавшись.

 

У зустрічі брали участь голова демократичної меншості в Сенаті Чак Шумер і спікерка Палати представників Ненсі Пелосі. Але відразу після того, як Пелосі негативно відповіла на запитання Трампа про будівництво муру на кордоні з Мексикою, він заявив: «Тоді нам нема чого обговорювати». Після цієї заяви він встав і, попрощавшись, вийшов з кабінету.

 

Сам Трамп незабаром після цього написав у Twitter: «Щойно пішов зі зустрічі з Чаком (Шумером) і Ненсі (Пелосі), абсолютна трата часу. Я запитав: що трапиться через 30 днів, якщо я швидко відкрию (уряд), ви схвалите безпеку на кордоні, яка передбачає (будівництво) муру чи сталевого бар'єру? Ненсі сказала: НІ. Я сказав: до побачення, жодних інших варіантів немає!».

 

Чак Шумер, своєю чергою, так прокоментував поведінку президента: «Ми знову стали свідками нападу його люті, оскільки він не зміг домогтися свого. Це дуже сумно і прикро. Ми хочемо дійти згоди, ми переймаємося безпекою кордонів. Але наші погляди різняться».

 

Сенатор-демократ від штату Меріленд Кріс Ван Голлен (Chris Van Hollen) так пояснив позицію партії в питанні спорудження муру в інтерв'ю телеканалу Fox News: «Я не збираюся виступати за фінансування муру завдовжки в дві тисячі миль. Ось вам факти: задовго до приходу Дональда Трампа в Овальний кабінет у нас вже були встановлені сталеві бар'єри в стратегічно важливих місцях кордону, де це було потрібно. Вони там і зараз, й експерти радять нам, що краще витратити гроші на інші речі. Президент згадав про те, що через південний кордон в США йде потік наркотиків. Ці наркотики перетікають через офіційні контрольно-пропускні пункти, і подальше будівництво стіни цей потік не зупинить. Давайте вирішувати питання з розумом»

 

Ван Голлен також зазначив: «Чимраз більше сенаторів-республіканців погоджуються з тим, що ми спершу повинні відновити роботу федеральних відомств, а вже потім сконцентруватися на питанні охорони кордону».

 

Напередодні Трамп, вперше за майже два роки свого президентства, виступив з телезверненням до нації з Овального кабінету. Він назвав ситуацію з нелеґальною імміґрацією на кордоні США з Мексикою «гуманітарною кризою» і закликав законодавців забезпечити фінансування будівництва прикордонного муру.

 

Раніше Трамп попросив у Конґресу на будівництво загородження 5,7 мільярда доларів. Однак демократична більшість у Конґресі США відмовилося погодити фінансування. Демократи пропонують Трампу виділити 1,3 мільярда доларів на заходи щодо залагодження прикордонної безпеки, але не на будівництво муру. Це призвело до часткового припинення роботи уряду, яке триває вже третій тиждень. Це другий за тривалістю «шатдавн» в історії США.

 

Президент США, як і раніше, допускає можливість запровадження надзвичайного стану, щоби побудувати мур без згоди Конґресу.

10.01.2019