Російський військовий супутник згорів у атмосфері.

Він призначався для відстеження запусків ракет у США.

 

 

Про те, що російський супутник «Космос-2430» згорів в атмосфері, повідомило Командування повітряно-космічної оборони Північної Америки (NORAD, North American Aerospace Defense Command). Літальний апарат входив у систему попередження про ракетний напад «Око», ціллю якої було раннє виявлення стартів міжконтинентальних балістичних ракет з континентальної частини Сполучених Штатів.

 

Супутник зійшов з орбіти і припинив своє існування ще п’ятого січня 2019 року, Про це свідчить довідка на сайті N2YO.com, який надає в режимі реального часу дані радіолокаційного спостереження за супутниками. За даними NORAD, уламки супутника, які не встигли згоріти в щільних шарах атмосфери, могли досягти поверхні Землі в південній частині Тихого океану.

 

Ще в неділю, шостого січня, Radio New Zealand на своєму сайті повідомило, що в небі над новозеландським Північний Островом (North Island) протягом декількох хвилин можна було спостерігати об’єкт, який яскраво світився. У коментарі на радіо професор Оклендського університету Річард Істер зразу ж припустив, що мова, ймовірно, йде про «фрагменти російського військового супутника».

 

«Космос-2430» був виведений на орбіту 23 жовтня 2007 року з космодрому Плесецьк в Архангельській області ракетою-носієм «Молния-М». Він був прийнятий на управління засобами Головного центру випробувань і управління космічними засобами імені Германа Титова.

10.01.2019