Затонуле під Туреччиною судно з українськими моряками перевозило вугілля з Донбасу.

 

У Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб повідомили, що судно, яке зазнало аварії в Чорному морі, внаслідок якої загинули члени команди – громадяни України, могло перевозити вугілля з окупованого Донбасу.

 

Про це йдеться у повідомленні МінТОТ.

 

"Вантажне судно Volgo-Balt 214 під прапором Панами, що в понеділок зазнало аварії та затонуло біля берегів Туреччини, перевозило вугілля з порту Азов (Російська Федерація) до порту Самсун (Туреччина). Цей російський порт у Ростовській області часто використовується для незаконного вивезення вугілля з частини окупованого Донбасу до портів Туреччини й інших країн", – ідеться у повідомленні.

 

У міністерстві також звернули увагу на зміни в реєстрації судна: "До літа 2017 року судно ходило під російським прапором, змінивши його на 2 місяці на прапор держави Сент-Кіттс і Невіс, а в подальшому з серпня 2017 року – на прапор Панами".

 

Вранці 7 січня в Чорному морі біля берегів провінції Самсун на півночі Туреччини через погодні умови затонуло вантажне судно під прапором Панами з 13 членами команди на борту, з яких, за повідомленнями, 11 були громадянами України і двоє – Азербайджану. Згідно з інформацією посольства України, в аварії загинуло шестеро моряків, четверо з них – українці.

 

Судно під прапором Панами, яке вийшло з російського азовського порту, подало сигнал лиха приблизно за 148 кілометрів від північно-східної турецької провінції Самсун.

 

Згідно з даними берегової охорони, сигнал про лихо попереджав про можливе затоплення судна.

 

Український консул разом із представниками української громади відвідав у лікарнях Самсуна всіх потерпілих моряків. "Стан задовільний, тримаються бадьоро, допомога надається", – переповів український посол Андрій Сибіга.

 

Амбасадор висловив подяку турецьким рятувальникам. "Моряків врятовано після 5 годин перебування у крижаній воді – справжнє диво", – написав Сибіга у twitter.

 

08.01.2019