Термін розслідування втручання Кремля в американські вибори пролонговано.

Дональд Трамп, своєю чергою, вперто закликає негайно припинити розслідування.

 

 

Федеральний окружний суд Сполучених Штатів у Вашінґтоні в п'ятницю, 4 січня, подовжив термін розслідування втручання Росії у вибори американського президента в 2016 році. Своє рішення Велике журі присяжних ухвалило за день до закінчення повноважень комісії під керівництвом спецпрокурора США Роберта Мюллера, яка займається розслідуванням втручання Кремля в американські вибори і ймовірної змови Москви і виборчого штабу Дональда Трампа. Про це повідомила інформаційна аґенція Reuters.

 

Нагадаємо, що в липні 2017 року Велике журі присяжних Федерального окружного суду у Вашінґтоні визначило, що розслідування має бути проведено протягом 18 місяців – це стандартний термін в справах такого кшталту. Однак, відповідно до закону, терміни розслідування можуть бути пролонґовані, якщо суд вирішить, що це в інтересах американського суспільства. Поки що про новий (подовжений) термін розслідування не було оголошено офіційної інформації.

 

Тим часом президент Сполучених Штатів Дональд Трамп називає це розслідування «полюванням на відьом» і заперечує змову свого штабу з Москвою. Російська влада також вперто заперечує, що втручалася в американські вибори.

 

Розвідслужби США і низка незалежних розслідувань дійшли висновку, що Росія використовувала пропагандистські інструменти і кібератаки для того, щоб загострити внутрішні суперечності в США та підвищити шанси Трампа на перемогу на виборах 2016 року. В ході розслідування команда спецпрокурора Мюллера висунула звинувачення 33-м фігурантам, зокрема трьом колишнім помічникам президента Дональда Трампа.

05.01.2019