Це перший прецедент в історії космічних досліджень.
Станція «Чан'е-4» стала першим в історії космічним апаратом, який сів на зворотний бік природного супутника Землі. Китайське національне космічне управління опублікувало знимки, зроблені космічним апаратом під час посадки на Місяць. Про це в четвер, 3 січня, повідомила китайська державна телекомпанія CCTV з покликом на повідомлення космічного управління.
«О 11:40 (за місцевим часом, 5:40 за Києвом, — Z) камера “Чан'е-4” зняла перше в світі зображення зворотного боку Місяця крупним планом і відправила його на Землю. На малюнку показано напрямок модуля, який збирається залишити спусковий апарат і повернутися до Місяця», — йдеться в повідомленні.
Космічний апарат «Чан’е-4» запустили 8 грудня з космодрому Сичан. Китайський зонд повинен зібрати дані про геологічну будову природного супутника Землі, склад місячного ґрунту, а також провести низку низькочастотних радіоастрономічних спостережень.
Успішне примісячення автоматичної станції «Чан'е-4» демонструє зростаючі амбіції Китаю як космічної держави. Зворотний бік Місяця порівняно мало досліджений. Його також називають «темним боком Місяця».
03.01.2019