Українці вважають політиком року Порошенка, подією року – Томос.

 

Для українців найбільшою подією 2018 року є отримання українською Церквою автокефалії. 23,8% респондентів, відповідаючи на питання соціологів про найбільшу політичну подію року (так, саме політичну), відповіли: об'єднання Церкви, надання Томосу.

 

Про це свідчать результати соціологічного опитування, проведеного фондом "Демократичні ініціативи" та Центром Разумкова.

 

Приблизно така ж частка респондентів виокремила як найважливіші події перипетії довкола акту російської аґресії в Чорному морі: 17% згадали про введення воєнного стану, 8,9% – про сам інцидент у Керченській протоці (в сумі – 26,9%).

 

Для 6,8% подією року є те, що війна триває. По 3% вважають, що це зростання цін/тарифів і безвізовий режим із ЄС.

 

Політиком року українці назвали Президента України Петра Порошенка – такий висновок робить 16% респондентів (до речі, це на кілька відсотків більше, ніж персональний електоральний рейтинґ голови держави: 13,8%).

 

12% вважають політиком року Юлію Тимошенко. Взагалі, список "політиків року" вельми нагадує табличку електоральних симпатій. Єдиний, хто виокремлюється з ватаги ляшків, зеленських, гриценків і рабіновичів, котрі зголосилися для участі в виборах, – прем'єр-міністр Володимир Гройсман, котрий є політиком року для 1,7% респондентів.

 

Загальнонаціональне дослідження проведено Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 19 по 25 грудня 2018 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2017 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

 

29.12.2018