Гороскоплення

«У зірок для землян є гарна новина: ми виходимо з семирічної кризи, яка вже добряче всім набридла», – пишуть на відомому сайті.  

 

 

І тут-таки обґрунтовують свій, здавалося б, не дуже доречний оптимізм: «Сатурн з січня 2018 року буде перебувати у себе “вдома” – у знаку Козерога, приносячи як самому Козерогові, так і іншим земним знакам, Тільцю і Діві, серйозніші життєві зміни. Уран, який у березні повернеться в інший земний знак Тільця, може принести ухвалення водних, земельних законів і рішень стосовно “спірних” територій: Курил, Донбасу, Криму і Каталонії».

 

Я, випадковий читач цього повідомлення, відразу ловлю себе на претензіях. Чому криза, яка саме і котра з них? І чому вона семирічна? Що таке особливо кризове почалося в землян 2011-го? Й чому «спірні території» Донбасу та Криму так невимушено перемішано з Курилами й Каталонією, а також із ухваленням якихось «водних» і земельних законів? Мимовільна підозра, що мені вкотре щось (або не тільки щось, а й когось) намагаються втюхати, не полишає у спокої, тож я продовжую читати далі, хоч і не збирався: «Що стосується Сатурна, то він відповідає за вертикаль влади, в якій завдяки, зокрема, і Урану зі знаку Тільця, будуть відбуватися несподівані зміни. Найбезпосереднішим чином це торкнеться України, в якій саме в цей час – у березні – відбудуться президентські вибори».

 

Ага, от і вилізло шило з мішка – «вертикаль влади». А також «несподівані зміни» в ній. Втюхування стає очевиднішим і відвертішим.

 

Прогноз починає промовляти сам за себе – не якоюсь космічно-астрологічною, а неприховано земною мовою: президентські вибори, зміна влади. Бо ж і орієнтований він, до речі, на землян. Щоб не вводити в оману інших потенційних читачів сайту – марсіан, наприклад, або сатурнян чи меркуріанців.

 

Зізнаюся щиро: не думав, що в теперішньому інтернеті знову траплятимуться гороскопи. Та ще й не прості собі побутові – на зразок «рибам триматися подалі від скорпіонів, а близнюкам якраз пора замислитися над купівлею нової піжами», ні. Справжні політичні гороскопи, розцяцьковані прямими й непрямими натяками на того (чи ту?), хто нас усіх уже в березні прийдешнього року порятує й виведе з настогидлої «семирічної кризи». Мені здавалося, що вся попсова астрологія з її віщунами й екстрасенсами вивітрилася з наших щоденних новин (а головне – з наших голів) разом із найдальшими відголосками 90-х. Ми ж це проходили десь близько чверть сторіччя тому, коли всі раптово подізнавалися, хто вони такі за китайським календарем і чого їм – у згоді зі своїми вродженими свинськістю, мавпуватістю чи щурячістю відповідно – слід очікувати від кожного з наступних років. Усюди, а найперше в кіосках і потягах (бо тоді все продавалось як не в кіосках, то в потягах), продавались якісь книжечки жахливої якості і з жахними пророцтвами. Як і журнали з незліченними світлинами «зіркового подружжя» двох головних астрологів «усього есенґе». Була ще баба Ванга в чорній хустині. З якогось дива все, про що б вона не наляпала, «найбезпосереднішим чином» стосувалося саме України. Така собі україноцентрична провидиця з болгарського задуп’я. Ніби нам своїх місцевих відьом бракувало.

 

Нині перечитуєш деякі з тогочасних прогнозів – і подиву немає меж. Як усе збувалося, з якою точністю!

 

От, скажімо: «Россией будет править высокий человек, похожий на царя из семейства Романовых».

 

І що, хіба не так сталося?

 

А ще, виходячи з кропітких розрахунків того ж «зіркового гороскопника», кожен із нас, хто дотягнув до третього тисячоліття, мав (або все ще має) стати свідком, наприклад, отаких процесів і подій:   

 

2000-й – народження великого правителя, третього рятівника Землі (чи не той це «высокий человек» із царсько-романовською апарицією, котрий донині  «Россией правит»?);

 

2003-й – початок ери Водолія «на всій території СССР». Відкриються унікальні здатності людей: яснобачення, телекінез, телепортація. Перша зустріч із інопланетянами. Переселення людства на вісім інших планет.

 

2020-й – криза (та сама чи вже інша?) завершиться (ще раз?!). На світ чекає війна, вбивство Обами і президенство Тимошенко. (Цікаво, чи останні дві події якось між собою пов’язані.)

 

2032-й – Англія втратить світове панування (!) завдяки правителю, народженому в 2000-му (знову «Романов»?!) Ще того ж року весь світ заговорить винятково російською.

 

Ну й так далі…

 

Отакі в них для нас, землян, «гарні новини». Розумійте як хочете. Голосуйте, як скажуть зірки.

 

А взагалі будь-яке гівно трапляється з нами тоді, коли прокидається внутрішній зомбі. Він солодко дрімає всередині кожного з нас. Зовнішньою кнопкою «новорічний гороскоп» його активізують сторонні. Не дозволяйте нікому тиснути на кнопки замість вас.

 

І хай у наступному році не збудеться жодна з їхніх новин.

 

 

 

 

28.12.2018