Американський президент несподівано відвідав військову базу США в Іраку.

Це перший візит Дональда Трампа в зону бойових дій

 

 

Дональд Трамп прилетів із неоголошеним візитом на американську авіабазу Айн-аль-Асад в Іраку (за 200 км від Багдада) разом з першою леді Меланією Трамп. Іракський візит готували в умовах цілковитої таємності. Журналістам, котрі супроводжували Трампів, з мотивів безпеки заборонили повідомляти про поїздку. Дозвіл на оприлюднення інформації їм було надано щойно через дві години після приземлення літака на американській авіабазі.

 

В Іраку, як і раніше, дислокується близько п'яти тисяч американських військовиків, котрі допомагають іракському уряду боротися з рештками джихадистського угруповання «Ісламська держава».

 

Виступаючи на військовій базі в Іраку, Трамп став на захист своєї політики «Америка понад усе», яка, зокрема, передбачає відмову від участі у війнах на Близькому Сході. «США не можуть і далі залишатися світовим жандармом. Несправедливо, коли цей тягар лягає на нас. Ми не хочемо, щоб нас, наші неймовірні збройні сили і надалі використовували інші країни для власного захисту. Вони не платять за це, а тепер їм доведеться. Ми поширилися по цілому світу. Ми перебуваємо навіть у таких країнах, про які багато хто навіть і не чув. Щиро кажучи, це безглуздо», – заявив американський президент.

 

Трамп повідомив, що не погодився з генералами, котрі просили його пролонґувати присутність США в Сирії, де перебуває близько двох тисяч американських військовослужбовців. Глава Білого дому розповів, як він відповів очільникам Пентаґону, котрі виступали за подовження сирійської місії: «У вас не буде більше часу. У вас було достатньо часу».

 

Водночас американський президент запевнив – поки що він не має наміру виводити військовий контингент з Іраку. Про це повідомила інформаційна аґенція Reuters.

 

Трамп разом із дружиною Меланією провів на військовій базі в Іраку близько трьох годин. Він привітав американських вояків із Різдвом і повернувся до Сполучених Штатів.

27.12.2018