МЗС Росії вимагає "хоч якогось статусу" для російської мови в Україні.

 

Офіційний речник Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова вимагає "хоч якогось статусу" для російської мови в Україні, тому що нею розмовляє "більшість".

 

Про це Захарова сказала на брифінґу в Москві, повідомила аґенція УНІАН.

 

"Російською мовою говорить більшість країни. Нею розмовляють керівники міст, представники уряду, журналісти, і не можуть їй надати хоч якийсь статус у державі, чия культура створювалася, в тому числі, з використанням цієї мови", – вважає речниця МЗС РФ.

 

При цім вона обурилась тим, що недавно у Верховній Раді відбувся круглий стіл, присвячений масовим порушенням прав корінних народів у Російській Федерації. "Українським депутатам більше робити нічого, як обговорювати ситуацію з корінними народами в Російській Федерації", – обурилась вона.

 

Речник МЗС Росії вважає ситуацію "анекдотичною". "Очевидно, українські законодавці вважають, що нинішня політика власної влади щодо національних меншин – а вона на ділі зводиться до відмови в здійсненні базових прав – а саме жити, спираючись на свою культуру, традиції, рідну мову – може скидатися, мабуть, на якийсь еталон, тому вони намагаються навчити й інші держави", – сказала Захарова.

 

Спікер Сєрґєя Лаврова припустила, що Україна може піти повчати й інші держави. "Можливо, навіть експортувати свій апробований досвід придушення етнічної ідентичності", – додала вона.

 

26.12.2018