Українському морякові не дали надіслати листа з вітанням "Слава Україні!".

 

Український моряк Андрій Ейдер, захоплений у полон під час нападу на судна ВМС України під Керченською протокою, мріє вийти на волю протягом місяця, хоча й сумнівається, що Росія піде на такий крок. 

 

Про це Ейдер написав у своєму листі, котрий публікує журналістка Таїсія Турчин.

 

 

"Хочеться повернутися додому якнайшвидше. Мрію, щоб це відбулося хоча би до кінця січня, хоча мені здається, що цій мрії не суджено виповнитися... Уяви не маю, на скільки це все затягнеться: півроку, рік. Ці допити, зустрічі з різними людьми... Найважче – дивитися у вікно і бачити вдалині сотні машин, людей, котрі вільні. Здається, от вона, свобода – вона так далеко і так близько", – пише Андрій.

 

Ейдер сподівається на те, що політичне рішення про звільнення моряків ухвалять якнайшвидше, "поки часу минуло відносно небагато". "Адже в нашому тлінному світі все забудеться раніше, ніж випалиш пачку цигарок. На жаль, це правда. Не хочеться, щоб про нас забували, адже 24 людини сидять просто так в СІЗО іншої країни. Адже всі ці люди є військовиками – вони служать народу України! Хочеться, щоб народ пам'ятав", – зазначає моряк.

 

 

У своєму листі Андрій Ейдер розповідає про те, що він досі не оклигав від поранень, отриманих під час вистрілу в малий броньований артилерійський катер "Бердянськ": він не може ходити сходами. Втім, у порівнянні з першими днями є прогрес, адже раніше поранений військовик навіть не міг поворушити ногами.

 

Військовополонений не скаржиться на побутові умови утримання, але додає: стіни – тиснуть.

 

Андрій Ейдер завершує листа привітаннями зі зимовими святами і просить: "Поверніть нас додому. Не забувайте нас!".

 

Вітання "Слава Україні!" закреслили цензори.

 

24.12.2018