Леся Квик: #SaveKosmolinska

 

#SaveKosmolinska: стартував благодійний продаж творів мистецтва на підтримку Наталі Космолінської

Художники зі Львова і не тільки пропонують свої роботи на продаж, аби допомогти відомій мистецтвознавиці, редакторці Штуки на «Z» Наталці Космолінській подолати рак. Для лікування необхідно швидко зібрати орієнтовно $50000.

 

 

Критикиня, журналістка, мистецтвознавиця, співавторка книги «Гра в музей» (вийшла у «Видавництві Старого Лева» 2018 р.), Космолінська керує сторінкою Штуки на zbruč від самого старту видання. Раніше була заступницею директора з виставкової роботи Львівського Палацу Мистецтв. Авторка понад 800 науково-популярних радіопрограм про мистецтво і 500 публікацій про сучасне мистецтво, архітектуру та дизайн. Працює також у Інституті стратегії культури. Після двох років лікування, трьох операцій та двох курсів хіміотерапії, останнє обстеження виявило нові метастази. Наталі рекомендовано таргентну терапію. Діагноз – колоректальний рак з метастазами в печінку. Лікування коштуватиме орієнтовно 50 тисяч доларів.

 

Мистецька спільнота активно відгукнулася на потребу колеги, і впродовж останніх днів художники виставляють у соцмережах свої роботи для благодійного продажу. Створено групу у фейсбуці та окрему сторінку для інтернет-аукціону (savekosmolinska.wordpress.com), де можна переглянути більшість запропонованих робіт та ціни на них; чимало митців виставляють полотна напряму з персональних сторінок у facebook. Усі зібрані кошти передаються на користь Наталі. Незабаром у галереї Гері Боумена (вул. Наливайка, 18) відкриється виставка-продаж вибраних робіт, а поки заохочуємо вас переглянути запропоновані полотна. Щодо придбання можна звертатися напряму до авторів або до координатора інтернет-аукціону Петра Космолінського (093 471 49 69, Kosmolinskyy@gmail.com).

 

«Z» продовжує презентувати роботи: Леся Квик.

Малює, як живе, і живе, як малює. Графік від Бога, бо графіка  – це талант перетворювати об’єкт на знак, а подію – на формулу. Її графіка досконало лаконічна, як японська поезія. А живопис щирий, як дитячий малюнок.

«Яке то все смішне…», – одна з улюблених фраз. Бо поза мистецьким талантом доля наділила Лесю рідкісним даром: зауважувати комічне у банальному, і поетичне – у буденному, перетворюючи нашу щоденну метушню на філософські притчі, «картинки» до енциклопедії «таке життя». Це її рецепт не ображатися на світ, в якому немає чистих кольорів, ідеальних стосунків і повного щастя... Але там є багато класних людей і міст, як оце Львів.

 


кава Світу кави світу 2018
картон гель 20х13 см

 


квітами тебе обійму 2017
олія полотно 80х50 см.

 

 


коли забув телефон 2018
картон гель 20х13 см

 

 


мало б бути “я люблю Вас” 2017
олія полотно 75х65

 

З початковою вартістю робіт, запропонованих на аукціон в підтримку Наталі Космолінської можна ознайомитися на сайті savekosmolinska.wordpress.com

 

До збору коштів приєдналися також театри:

26/12/2018 – прем’єра «Горизонт 200» у Театрі Лесі (вхід за реєстрацією та за благодійними внесками)

03/01/2019 – Благодійна вистава «Тім Талер або Проданий сміх» у Першому театрі для дітей та юнацтва

 

22.12.2018