#SaveKosmolinska: стартував благодійний продаж творів мистецтва на підтримку Наталі Космолінської
Художники зі Львова і не тільки пропонують свої роботи на продаж, аби допомогти відомій мистецтвознавиці, редакторці Штуки на «Z» Наталці Космолінській подолати рак. Для лікування необхідно швидко зібрати орієнтовно $50000.
Критикиня, журналістка, мистецтвознавиця, співавторка книги «Гра в музей» (вийшла у «Видавництві Старого Лева» 2018 р.), Космолінська керує сторінкою Штуки на zbruč від самого старту видання. Раніше була заступницею директора з виставкової роботи Львівського палацу мистецтв. Авторка понад 800 науково-популярних радіопрограм про мистецтво і 500 публікацій про сучасне мистецтво, архітектуру та дизайн. Працює також у Інституті стратегії культури. Після двох років лікування, трьох операцій та двох курсів хіміотерапії останнє обстеження виявило нові метастази. Наталі рекомендовано таргентну терапію. Діагноз – колоректальний рак з метастазами в печінку. Лікування коштуватиме орієнтовно 50 тисяч доларів.
Мистецька спільнота активно відгукнулася на потребу колеги, і впродовж останніх днів художники виставляють у соцмережах свої роботи для благодійного продажу. Створено групу у фейсбуці та окрему сторінку для інтернет-аукціону (savekosmolinska.wordpress.com), де можна переглянути більшість запропонованих робіт та ціни на них; чимало митців виставляють полотна напряму з персональних сторінок у facebook. Усі зібрані кошти передають на користь Наталі. Незабаром у галереї Гері Боумена (вул. Наливайка, 18) відкриється виставка-продаж вибраних робіт, а поки заохочуємо вас переглянути запропоновані полотна. Щодо придбання можна звертатися напряму до авторів або до координатора інтернет-аукціону Петра Космолінського (093 471 49 69, Kosmolinskyy@gmail.com).
«Z» продовжує презентувати роботи: Ігор Романко.
Ігор Романко виводить нову площину життя. Хоча вона, власне, позбавлена площинності. Його пейзажі – ніби гербарії: там, де був сюжет плину, тепер акцентована та підкреслена ритмічність ліній; там, де була динаміка дихання – об’ємні мазки; там, де було накладання одного життя на інше – перемінність фактур і кольорів. Це як запрошення перепочити, не йти до Спарти, чи куди там прямував, це як у точці розгледіти розвиток. У роботах Ігоря Романка відсутній сюжет, вони статичні та споглядальні, так, ніби око зупиняється, щоби спробувати осягнути все.
З початковою вартістю робіт, запропонованих на аукціон у підтримку Наталі Космолінської, можна ознайомитися на сайті savekosmolinska.wordpress.com
До збору коштів приєдналися також театри:
26/12/2018 – прем’єра «Горизонт 200» у Театрі Лесі (вхід за реєстрацією та за благодійними внесками)
03/01/2019 – Благодійна вистава «Тім Талер або Проданий сміх» у Першому театрі для дітей та юнацтва
23.12.2018