Нафта знову дешевшає на світових торгівельних майданчиках.

Зокрема, ціни на нафту марок Brent і WTI досягли найнижчих річних позначок.

 

 

Увечері 18 грудня на біржах відновилося падіння нафтових котирувань. Вартість бареля нафти марки Brent вперше за більш ніж рік опустилася нижче за 57 доларів. На мінімумі ціна досягла позначки $56,87, що на 4,6%, або $2,74, нижче за рівень закриття торгів понеділка. Востаннє барель Brent коштував дешевше за 57 доларів 20 жовтня 2017 року. Про це повідомила інформаційна аґенція BloombergНа момент закриття торгів ціна Brent сягнула 56 доларів.

 

Нафта марки WTI подешевшала ще сильніше. Увечері 18 грудня вартість бареля WTI опускалася до 47,28 долара, що на 5,8% нижче за рівень закриття попередніх торгів. Досягнутий у вівторок рівень виявився найнижчим з 11 вересня 2017 року.

 

Падіння нафтових цін триває третій торговий день поспіль. Напередодні, 17 грудня, барель Brent за півдня подешевшав більш ніж на два долари, але потім котирування трохи скоригувалися і торги закрилися зниженням ціни на 1,1%.

 

Аналітики аґенції Bloomberg прогнозують, що до кінця року ціни на нафту продовжуватимуть знижуватися. Причиною цього є посилені побоювання гравців енергосировинних бірж щодо надлишку вуглеводнів на ринку.

 

Нагадаємо, що ще наприкінці минулого тижня Міжнародна енергетична аґенція прогнозувала, що досягнута під час зустрічі учасників ОПЕК і представників нафтовидобувних країн, які не входять в картель, (ОПЕК +) домовленість про обмеження нафтовидобутку дозволить знизити нестабільність на нафтовому ринку і стабілізувати ціни в районі 60 доларів за барель. Про укладення угоди ОПЕК +, в рамках якої обсяг добового видобутку нафти планують скоротити на 1,2 млн барелів, було оголошено 7 грудня 2018 року. Після цього оголошення деякий час ціна на нафту зростала.

 

 

18.12.2018