Порошенко вважає резолюцію ООН кроком до деокупації Криму.

 

Президент України Петро Порошенко привітав ухвалення Генеральною асамблеєю ООН резолюції щодо мілітаризації Криму та акваторії Чорного та Азовського морів.

 

"Зроблено ще один важливий крок на шляху до деокупації Криму. Резолюція засвідчила однозначну оцінку світової спільноти щодо триваючої протиправної поведінки Кремля", – прокоментував голова держави на своїй сторінці у Facebook.

 

"Цивілізований світ вкрай занепокоєний небезпекою, яку несе Росія як на суші, так і на морі. Завдяки солідарній підтримці союзників та партнерів з найвищої світової трибуни задокументовано черговий міжнародний злочин Кремля, що стане частиною консолідованої претензії України до російської держави", – зазначив Порошенко.

 

"Недавній відкритий акт агресії проти України в районі Керченської протоки вкотре підтвердив справжні наміри Росії і нагадав про те, що кремлівський похід проти європейської безпеки набирає обертів. Це справжній виклик для всієї євроатлантичної безпеки", – прокоментував Президент.

 

"Світова спільнота єдина у своїй позиції – Кремль має негайно та безумовно звільнити українських моряків та повернути Україні військові кораблі. Нинішня резолюція також підкреслює необхідність подальшої консолідації міжнародних зусиль для відновлення суверенітету і територіальної цілісності, включно з Кримом, як єдиного шляху з відновлення безпеки та стабільності в Європі", – резюмував голова держави.

 

Міністерство закордонних справ України втішене, що Генасамблея ООН прийняла сильну резолюцію, незважаючи на відчайдушні потуги РФ зашкодити схваленню документа.

 

"Генеральна асамблея ООН вкотре засудила тимчасову окупацію Кримського півострова Російською Федерацією як державою-окупантом та надіслала чіткий сигнал про невизнання спроби його анексії. Російська Федерація повинна забрати свої збройні сили з Криму та негайно припинити незаконну окупацію території України", – заявили у МЗС.

 

"Широка підтримка нашої позиції стосовно Криму та засудження мілітаризації Чорного і Азовського морів є чітким сигналом для Російської Федерації: російські злочини та провокації не залишаються поза увагою світового співтовариства, а держава-агресор зазнає відповідальності за правопорушення", – прокоментували в зовнішньополітичному відомстві України, додавши, що нову резолюцію використають "в контексті зусиль України з деокупації території нашої держави, а також відновлення стабільності в регіоні Чорного та Азовського морів".

 

18.12.2018