Порошенко передав Тускові список росіян, причетних до нападу на судна ВМСУ.

 

Президент України Петро Порошенко передав президентові Європейської Ради Дональдові Туску списки осіб та кораблів Росії, причетних до акту агресії проти українських Військово-Морських сил.

 

Під час переговорів у Брюсселі співрозмовники обговорили наслідки акту відкритої агресії Росії у Керченській протоці та існуючі загрози для регіональної безпеки, повідомила прес-служба АП.

 

Порошенко наголосив на необхідності надання потужної й адекватної відповіді з боку ЄС на акт агресії Росії проти України 25 листопада для протидії стратегії "повзучої окупації" Кремлем Азовського моря та Керченської протоки.

 

Президент закликав лідерів ЄС засудити агресивні дії Росії, вимагати забезпечення відновлення свободи судноплавства, негайного та безумовного звільнення 24 захоплених моряків та трьох кораблів.

 

Голова держави також закликав Унію посилити допомогу для соціально-економічного розвитку українського Приазов’я, яке потерпає від цілеспрямованої блокади з боку Російської Федерації. Президент, зокрема, передав на розгляд інституцій та держав — членів ЄС перелік гуманітарних та інфраструктурних проектів, які могли би підтримати європейські партнери.

 

Порошенко з Туском констатували відсутність прогресу з боку Росії в імплементації "мінських домовленостей", що обумовлює необхідність схвалення Європейською Радою політичного рішення про подальше продовження ЄС економічних та секторальних санкцій проти Росії після 31 січня 2019 року.

 

13.12.2018