У Німеччині виявили посвідчення штазі, видане Володимиру Путіну.

Воно досі непоміченим зберігалося в дрезденському архіві .

 

 

Президент Росії Володимир Путін за часів роботи у Східній Німеччині в 80-ті роки минулого століття мав посвідчення, видане Міністерством державної безпеки НДР – штазі (Stasi – Staatssicherheit der DDR). «Цей документ протягом багатьох років лежав непоміченим у Дрезденському архіві», – повідомив керівник дрезденської філії відомства з вивчення архівів штазі Конрад Фельбер (Konrad Felber) у вівторок, 11 грудня.

 

За словами Фельбера, це посвідчення було видано 31 грудня 1985 р., його щороку подовжували аж до кінця 1989-го. Тоді Путін працював у Дрездені як співробітник радянського КДБ. Як пояснив Фельбер, завдяки посвідченню, виданим штазі, Путін мав можливість відвідувати відділи Міністерства держбезпеки НДР, не наражаючись на ретельну перевірку. «Це зовсім не обов'язково означає, що Путін працював на штазі», – цитує слова архіваріуса видання Spiegel Online .

 

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков, коментуючи цю публікацію, сказав, що «за часів Радянського Союзу і КДБ, і штазі були партнерськими службами, тому, напевно, не можна виключати і такого обміну посвідченнями».

 

Як повідомив Конрад Фельбер, посвідчення Путіна, видане штазі, було виявлене під час проведеної за запитом мас-медіа перевірки відділу «Кадри та вишкіл» (Kader und Schulung) в дрезденській філії відомства з вивчення архівів МДБ НДР. «Це воістину маленька сенсація. Адже ім'я Путіна не значилося в документах, в яких фіксували видачу посвідчень радянським військовослужбовцям», – зауважив архіваріус.

11.12.2018