Командування: Україна продовжить надсилати кораблі до Керченської протоки.

 

Міністр оборни України Степан Полторак похвалив рішення українських моряків не встрявати у стрілянину з російськими кораблями під Керченською протокою 25 листопада. На його погляд, витримка моряків дозволила Україні врятуватися від повномасштабної аґресії.

 

Про це Полторак заявив у інтерв'ю на телеканалі "Прямий".

 

"Ви знаєте, це дуже важка історія. Вони герої. Тому що якби вони відкрили вогонь, я думаю, що навряд чи у нас сьогодні відбувалася би ця передача, і було би все по-іншому. Тому що Російська Федерація чекала і готувала цю провокацію. Тільки завдяки їхній витримці… Тому що з тих перехоплень, які ми бачимо, з перемовин, які велись між кораблями ФСБ Росії і Чорноморського флоту та нашими моряками, де вони ображали, де вони нахабно себе вели, де вони в кінці кінців застосували зброю, – тільки витримка врятувала ситуацію від широкомасштабної агресії", – сказав міністр оборони.

 

Голова Міноборони підкреслив, що Україна не відмовиться від Керченської протоки і в майбутньому відновить користування Керченською протокою. "Коли будемо готові до проведення наступного переходу для ротацій наших підрозділів, ми будемо здійснювати такі ж проходи з виконанням усіх міжнародних норм і прав. До цього часу, я думаю, міжнародний тиск на РФ дасть їм зрозуміти, що вони не виконують міжнародних зобов'язань", – зазначив він.

 

Міністр додав, що Україна не може собі дозволити відмовитися від використання протоки, інакше "це буде означати, що РФ повністю окупувала Азовське море, і ми просто втратимо ще одну територію".

 

Подібно, і командувач ВМС Ігор Воронченко заявив, що Україна продовжить ходити до Азовського моря.

 

"Дуже цікаве питання. А куди ми подінемось? Ми будемо далі працювати в такому ж напрямку. У нас є ідеї, але я поки що не буду про них розповідати", – сказав Воронченко в інтерв'ю виданню theБабель.

 

07.12.2018