ФСБ затримала кримськотатарського адвоката, котрий захищав моряків.

 

Київський суд окупаційної адміністрації Сімферополя у четвер розпочав слухання проти кримськотатарського адвоката Еміля Курбедінова, котрий брав участь у захисті українських моряків, затриманих 25 листопада російськими силами під Керченською протокою. Курбедінова намагаються притягнути до адміністративної відповідальності за звинуваченням у пропаґанді екстремістських організацій.

 

Про це повідомляє видання "Крим.Реалії".

 

 

Згідно з інформацією журналіста "Радіо Свобода" Антона Наумлюка, Курбедінова затримали за підозрою в порушенні кодексу про адміністративні порушення Росії – статті про пропаганду або публічну демонстрацію нацистської атрибутики або символіки, або атрибутики або символіки екстремістських організацій, або інших атрибутів або символіки, пропаганда або публічна демонстрація яких заборонені законами РФ. Ідеться начебто про запис у соцмережах, котрий не сподобався окупаційній адміністрації.

 

Еміль Курбедінов заявив, що його переслідують через те, що він є захисником командира малого броньованого катера "Нікополь", колишнього курсанта Академії ВМС ім. Нахімова в Севастополі Богдана Небилиці.

 

"Це помста за мою діяльність, адвокатську та правозахисну, тому що я вступаю в політично мотивовані справи. Нещодавно я став захищати українського військовополоненого Богдана Небилицю. Думаю, що все це спрямовано на те, щоб на якийсь час вивести мене з усіх цих процесів. Також звертаю вашу увагу на те, що 90 відсотків клопотань захисту було відхилено, не всі клопотання були озвучені, свідків для допиту вибирає поліція. Винним себе не визнаю, прошу відмовити в розгляді цього адміністративного матеріалу", – заявив Курбедінов.

 

Судове засідання перенесли на п'ятницю.

 

Під будівлею суду на захист Еміля Курбедінова зібрався натовп противників російської політики.

 

 

06.12.2018