Ярослав Качинський виграв суд у Леха Валенси.

Раніше Валенса звинуватив лідера партії «Право і Справедливість» у причетності до Смоленської катастрофи.

 

 

Окружний суд у Гданську присудив колишньому президентові Польщі Лехові Валенсі вибачитися перед лідером урядуючої партії «Право і справедливість» Ярославом Качинським за звинувачення у Смоленській катастрофі. Про це повідомило Polskie Radio24.

 

На судовому процесі розглядали дописи Валенси у Facebook, а також заяви колишнього президента у ЗМІ за трьома темами. Найрезонанснішим було звинувачення Качинського у Смоленській катастрофі. Валенса заявив, що саме Ярослав Качинський переконав брата-близнюка – тодішнього президента Леха Качинського – наказати посадити президентський літак 10 квітня 2010 року на летовищі у Смоленську попри несприятливі погодні умови.

 

Ще однією темою був закид Валенси, що, мовляв, саме Качинський сфабрикував так звану «справу Болека» про нібито співпрацю екс-президента з комуністичними спецслужбами. Окрім того, Валенса заявляв, що Качинський має психічну хворобу.

 

Ярослав Качинський вимагав від Валенси публічних вибачень і 30 тисяч злотих, які екс-президент мав би переказати у фонд боротьби з онкологічними захворюваннями у Варшаві.

 

Суд присудив, що Валенса мусить публічно перепросити. Причому вибачення повинне звучати таким чином: «Перепрошую пана Ярослава Качинського за те, що у моїх публічних заявах в період від квітня 2015 до травня 2017 року я сформулював проти нього закиди, що Ярослав Качинський, усвідомлюючи несприятливі погодні умови під час польоту польської делегації до Смоленська, видав рекомендацію наказу посадити літак, чим призвів до авіакатастрофи 10 квітня 2010 року, а своїми пізнішими діями намагався перекласти відповідальність за Смоленську катастрофу на інших осіб. Тими словами я зашкодив доброму імені та гідності пана Ярослава Качинського. Лех Валенса».

 

Водночас суд вирішив не змушувати екс-президента виплачувати 30 тисяч злотих на благодійність.

06.12.2018