Путін: Війна в Україні триватиме, поки стоїть теперішня влада.

 

Президент Росії Владімір Путін заявив, що після короткої розмови з президентом Сполучених Штатів Америки Дональдом Трампом кожен із лідерів залишився при своїй думці щодо подій у Керченській протоці.

 

Про це Путін сказав на прес-конференції на марґінесі саміту G20 у Буенос-Айресі.

 

 

 

"Ми, як кажуть, на ногах теж поспілкувалися з президентом Трампом. У двох словах я відповів на його запитання, пов'язані з інцидентом у Чорному морі. В нього своя позиція по цих питаннях і проблемах, у мене своя. Ми залишилися при власних думках", – розповів президент РФ, котрому Трамп відмовив у повноцінній зустрічі через аґресію в Керченській протоці.

 

Владімір Путін не став оцінювати реакцію канцлерки Німеччини Анґели Меркель і президента Франції Емманюеля Макрона на свої арґументи, вважаючи, що російська логіка має бути очевидною всім.

 

При цім Путін в якосі арґументу покликався на якісь документи, авторство котрих приписує українцям. "Ми виклали свою позицію... Та навіть і не позицію – ми виклали хронологію розвитку ситуації. Проти того важко щось заперечити. Які можуть бути заперечення, якщо в корабельному журналі прямо написано, що цим кораблям ставиться завдання потайки проникнути в наші територіальні води і потайки пройти Керченську протоку? Що то було? Це спланована провокація... Що тут скажеш? Тут і заперечити ж бо нічому", – сказав президент РФ.

 

Путін вважає, що підтвердженням його версії є запровадження воєнного стану в Україні.

 

"Не знаю, чи я їх переконав чи ні – мене інше турбує. Ви знаєте, що? При більш масштабних подіях, пов'язаних із Україною (російською аґресією в Криму і на Донбасі, – Z), ніхто ж бо не вводив воєнного стану, а тепер, у переддень виборів, треба обов'язково це робити", – міркує Путін. Президент РФ вважає, що вибірка областей під воєнний стан охопила ті реґіони, де владу не люблять, а отже це поділ країни "на благонадійну і не дуже". Путін сказав, що "більш грубої помилки навіть собі не багне".

 

Владімір Путін сказав, що українці знехтували порядками перетину кордону РФ. "Увійшли в наше територіальне море, все одно прикордонники їм сказали: "Якщо ви підете в Керч, то зупиніться на зупинку і візьміть лоцмана". – "Ні, ми туди не підемо". І відразу пішли. І почалося оте штовхання бортами після того. Вони ж почали витісняти їх, наші прикордонники, звідти тільки тому, що вони пішли туди, в Керч. Хоча при тому багаторазово публічно говорили про те, що міст збираються підірвати", – сказав президент РФ.

 

Путін вважає, що в російських вояків залишався єдиний вихід, коли українські судна взялися виходити в нейтральні води – стріляти. "Ну та й все. Прикордонники діяли згідно з наказами і статутами. Так би діяли будь-які прикордонні сили будь-якої держави", – зазначив російський президент.

 

Коментуючи долю українських моряків, Путін здивувався, чому світова спільнота так переймається пораненими, коли не пильнує розслідування пожежі в Будинку профспілок в Одесі 2 травня 2014 року.

 

Владімір Путін вважає, що події в Чорному морі та на Донбасі свідчать, що керівництво України не хоче врегулювання ситуації. "Поки вони при владі, всі трагедії подібного кшталту, війна триватимуть", – сказав він.

 

02.12.2018