ДПСУ: В Україну заборонили в'їзд росіянам призовного віку.

 

Голова Державної прикордонної служби України Петро Цигикал повідомив, що ДПСУ посилила заходи контролю на кордоні, заборонивши в'їзд до України громадянам Росії чоловічої статі віком від 16 до 60 років.

 

Про це Цигикал повідомив на нараді у Президента України з питання посилення обороноздатності держави у п'ятницю вранці, поінформувала аґенція "Інтерфакс-Україна".

 

 

"У пунктах пропуску здійснюються посилені заходи контролю. На сьогодні обмежено в'їзд іноземців, передусім громадян Російської Федерації. Не пропускають громадян Російської Федерації віком від 16 до 60 років, осіб чоловічої статі", – поінформував голова ДПСУ.

 

Президент України підтримав посилення прикордонного контролю. Так, під час наради він запитав у Петра Цигикала: "Чи правильно я розумію, що це заходи, які перешкоджають Російській Федерації формувати тут загони приватних армій, які насправді є представниками збройних сил Російської Федерації, і не дати їм провести операції, які вони намагалися провести в 2014 році?" – й отримав від голови Прикордонслужби ствердну відповідь.

 

Президент також наголосив на важливості посилення вимог до реєстрації громадян Російської Федерації, особливо в областях, де запроваджено воєнний стан. "Пропозиції прошу внести мені протягом 24 годин на затвердження", – доручив Порошенко.

 

Пізніше в мікроблозі голови держави у twitter з'явилося повідомлення, що обмеження запроваджено для запобігання утворенню російських воєнізованих формувань на території України. "Україна ввела обмеження щодо в'їзду громадян РФ чоловічої статі віком від 16 до 60, щоб РФ не формувала в Україні загони "приватних" армій, які насправді є представниками Збройних сил РФ. Щоб не дати росіянам здійснити в Україні ті операції, які вони планували ще в 2014 році", – написав Порошенко.

 

Керівник прес-служби Державної прикордонної служби України Андрій Демченко пояснив у коментарі "Інтерфаксу": громадяни РФ можуть потрапити на територію України у виняткових випадках.

 

"Наразі можу говорити про тих іноземців, зокрема росіян, які мають дипломатичний паспорт, дипломатичний статус в Україні та є обслуговуючим персоналом транспортних засобів, а також якщо громадяни мають, приміром, посвідку на тимчасове або постійне проживання в Україні. Або ж це гуманітарний характер поїздки – наприклад, через смерть або хворобу близьких, то таким дозволятимуть в'їхати в Україну", – зазначив представник ДПСУ.

 

Демченко поінформував, що минулої доби в Україну не змогло потрапити 75 громадян Росії.

 

"За минулу добу, якщо брати іноземців, то 140 осіб не пропущено. Трохи менше половини з них – це потенційні незаконні мігранти, 75 – це громадяни РФ. Причини різні, починаючи з неможливості підтвердити мету поїздки, деякі не мали належних документів для перетину кордону, частина відвідувала окуповані території України", – пояснив Демченко.

 

30.11.2018