Безлімітний проїзний на львівський транспорт коштуватиме близько 400 грн.

 

Безлімітний місячний абонемент для мешканців Львова із безкоштовними пересадками коштуватиме близько 400 грн, розповів заступник директора департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Андрій Білий, передає Твоє місто.

 

Після впровадження е-квитка перевізникам планують платити за кожен кілометр маршруту.

 

«Спершу необхідно змінити концепцію відносин між пасажирами і перевізниками. Нині маємо таку схему: пасажир дає готівку водієві, а той якусь частину віддає перевізнику. Натомість перевізник за ці кошти має заправити, відремонтувати чи помити автобус. Ми маємо перейти на оплату транспортної роботи, але разом із впровадженням електронного квитка», – каже Андрій Білий.

 

Також водієві пропонують надавати бонуси за дотримання графіку, чистоту в салоні та чемність. 

 

Оплата транспортної роботи у Львові, за приблизними підрахунками, може коштувати 2,1 млрд гривень на рік. Оплатою транспортної роботи має займатися оператор. Загалом сама робота електронного квитка у Львові має виглядати так:

 

Пасажир – транспортна картка / банківська картка / готівка / мобільний додаток – оператор е-квитка – перевізники.

 

Нагадаємо, що перший етап роботи над е-квитком розпочали у 2015 році, коли підписали меморандум із ЄБРР. До серпня 2017 року ЛКП «Львівавтодор» підписав кредитну угоду та оформив фінансування. До квітня 2019 року триватимуть тендери, а весь громадський транспорт має перейти на е-квиток у січні-травні 2020 року.

29.11.2018