Євроунія репрезентувала свою стратегію захисту клімату.

Для її реалізації потрібні щорічні інвестиції обсягом до 290 мільярдів євро.

 

                                       Міґель Аріас Канете

 

Єврокомісія в середу, 28 листопада, в Брюсселі представила стратегію захисту клімату на період до 2050 року. У ній міститься вісім сценаріїв розвитку, два з них передбачають скорочення викиду парникових газів на 100 відсотків. Решта шість передбачають можливість скорочення шкідливих викидів на 80-95 відсотків. Про це повідомляє німецьке ділове видання Handelsblatt. 

 

Для реалізації цієї стратегії, за словами європейського комісара з питань клімату Міґеля Аріаса Канете (Miguel Arias Cañete), будуть потрібні інвестиції обсягом до 290 мільярдів євро на рік. У той же час країни Євроунії зможуть у сукупності економити майже таку ж суму на імпорті енергоносіїв. Згідно з прогнозами Брюсселя, економіка Європейської Унії продовжуватиме зростати, незважаючи на структурні зміни, і до їхнього завершення додаткове зростання становитиме два відсотки.

 

У документі говориться передусім про відмову від використання нафти, природного газу і кам'яного вугілля, при згорянні яких в атмосферу викидається вуглекислий газ. Окрім того, пропонується різко скоротити емісію парникових газів у промисловому виробництві та сільському господарстві. Скороченню вмісту вуглекислого газу в атмосфері повинні також сприяти масові висадки дерев.

 

Згідно з планами Єврокомісії, в 2050 році електроенергія повинна забезпечувати більше половини всього енергоспоживання (як мінімум вдвічі більше, ніж тепер). Громадяни європейських країн не лише їздитимуть винятково на електромобілях, а й здебільшого опалюватимуть помешкання електроенергією, 80 відсотків якої надходитиме з відновлюваних джерел і 15 відсотків від АЕС.

29.11.2018