У Львові пройде фестиваль соціального кіно.

 

23-25 листопада у Львові в Палаці культури імені Гната Хоткевича відбуватиметься Фестиваль українського соціального кіно. Організовує фестиваль ГО «Lviv Cultural Centre».

 

Організатори повідомляють, що такий фестиваль відбудеться у Львові вперше. Співорганізаторами є Палац Хоткевича та Львівська кінокомісія.

 

У перший день фестивалю о 17:00 на камерній сцені палацу відвідувачам покажуть фільм режисера Володимира Тихого, який зняли за п'єсою львівського драматурга Павла Ар'є «На початку і наприкінці часів». Після цього заплановане спілкування з актором львівського театру імені Леся Курбаса Ярославом Федорчуком, який знявся у стрічці.

 

Другий день заходу розпочнеться о 12:00 у Центрі Довженка показом фільму «Серце, запалене любов’ю», що присвячений життєвому і творчому шляху отця Михайла Вербицького.

 

А о 14:00 у Палаці Хоткевича відбудеться панельна дискусія «Документальне кіно: чому, для кого і за які гроші», в якій візьмуть участь директор Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка Богдан Тихолоз, журналіст і музикант Богдан Кутєпов, кінорежисер і кінопродюсер Богдан Кривень, карпатський поет Василь Зеленчук та директорка департаменту розвитку Львівської міської ради Наталія Бунда. Після дискусії учасники фестивалю переглянуть документальні фільми «Історична правда з Вахтангом Кіпіані: Гуцульський театр Хоткевича» та «Життя і Смерть у Гуцулії».

 

Завершить другий день майстер-клас «Документальне кіно в наплічнику» від Богдана Кутєпова. Початок майстер-класу – о 17:00.

 

В останній день фестивалю відвідувачі матимуть можливість потрапити на відкритий показ медіа-архіву Львова та побачити фільм «Місто древнє, місто молоде», знятий Львівським телебаченням у 1972 році, і стрічку  Світлани Шимко та Галини Ярманової «Щасливі роки».

 

Фестиваль завершиться показом документального фільму «Небесна сотня: Зима, що нас змінила» та дискусією «Громадянське суспільство після Майдану», приуроченою до п'ятої річниці від початку Революції Гідності.

 

Вхід на всі події фестивалю вільний. До участі організатори запрошують львів'ян, гостей міста й усіх охочих.

22.11.2018